Sözcü Plus Giriş

YSK sandık sorgulama | Hangi sandıkta oy kullanacağınızı tıkla öğren!

Türkiye, 31 Mart'ta bir kez daha sandık başına giderek Yerel Seçimler için oy kullanacak. Seçimlere için kısa bir zaman kala YSK sandık sorgulama sayfasında hangi okul ve sandıkta oy kullanabileceğinizi kolaca öğrenebilirsiniz. İşte YSK seçmen sorgulama ekranı...

20:11 -
YSK sandık sorgulama | Hangi sandıkta oy kullanacağınızı tıkla öğren!

31 Mart’ta Yerel Seçimi öncesinde seçmenler nerede oy kullanacağını merak ediyor. Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) internet sitesine giren vatandaşlar, kimlik numaralarıyla sorgulama yapabilecek, hangi okul ve sandıkta oy kullanacağını görebilecek. Ayrıca, bu bilgilere “e-Devlet” ile YSK'nin “Seçmen Sorgulama Mobil Uygulaması”ndan da ulaşılabiliyor.

YSK SEÇMEN SORGULAMA EKRANI

Yurtiçi seçmen sorgulama yapmak için https://secmen.ysk.gov.tr/ysk/secmenBilgiYurtici.jsp sitesine girip, “Nüfusa Kayıtlı Olduğu İl”, “T.C. Kimlik Numarası”, “Nüfusa Kayıtlı Olduğu Sıra No” gibi bilgileri doldurduktan sonra resim doğrulaması yaptığınızda nerede oy kullanacağınızı görebilirsiniz. E-Devlet kapısına TC kimlik numarası ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra yukarıdaki link sizi ilgili sayfaya yönlendirecek.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more