Atatürk düşmanlığı ve kıskançlık bir araya gelince!..

Günlerdir yalanla, dolanla, küfürle, hakaretle, iftirayla linç ediyorlar.
Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önderimiz Atatürk'e saldırıların doruğa çıktığı bir dönemde, 1,5 milyon eve Atatürk ışığının girmesini kabul edemeyenler, “Mustafa Kemal”in yazarı Yılmaz Özdil kardeşimi ve Kırmızı Kedi Yayınevi'ni itibarsızlaştırmak için medya tarihinin en büyük linçini yapıyorlar.

★★★

Kitabın 17.5 liraya okurlarla buluştuğunu unutturmak istiyorlar.
Sadece 1881 adet olan koleksiyon baskısının 2.500 liraya satılması karşılığında sağlanan gelirin, “çocuk versiyonu”nun yoksul Anadolu köylerine ücretsiz gönderilmesi için harcanacağını toplumun bilmesini istemiyorlar.
Hiçbir zorunluluk olmamasına karşın, Darüşşafaka'ya yapılan büyük bağıştan, Vefa Lisesi'ne yönelik yardımdan, şu ana kadar sözü edilmeyen iyiliklerden asla bahsetmiyorlar.
Yılmaz'ı basın tarihinin en çok satan kitabında imzası olan çok başarılı bir yazar olarak değil de, yüz kızartıcı suçlar işlemiş bir üçkağıtçı gibi anlatıyorlar.
Korkunun dağları beklediği “cadı avı” süreçlerinde onun kumpaslara maruz kalan Atatürkçü-yurtsever subaylarla, siyasetçi, gazeteci ve aydınlara alkışlanacak bir cesaretle sahip çıkan, dik duruşundan asla ödün vermeyen, kalemini satmayan, yağcılık-yalakalık yapmayan ve her dönemde güç odaklarına karşı haksızlığa uğrayanları savunan yiğit ve onurlu bir gazeteci olduğuna hiç değinmiyorlar.

★★★

Tam tersine, dolandırıcılarla, tüyü bitmemiş yetim hakkı yiyenlerle bir tutuyorlar.
Anasının ak sütü gibi helal telif gelirinden henüz cebine tek kuruş girmemiş olmasına karşın, haksız kazançla trilyonları ceplerine indirmiş bir düzenbaz algısı yaratıyorlar.

★★★

Ar damarı çatlamışlar, yalanda, hakaret ve iftirada sınır tanımayanlar, kitap gelirlerini öğrencilere burs olarak aktaran bana bile, Mustafa Kemal ve yazarı Yılmaz Özdil kardeşime verdiğim destek nedeniyle komisyon aldığım iftirasını atmaktan çekinmiyorlar!..

★★★

Gözlerini öylesine bir linç hırsı bürümüş ki, bunların altında yatan asıl nedenin “Atatürk düşmanlığı ve kıskançlık” olduğunu değerli okurların göremeyeceğini sanıyorlar!…

Loading...