Dr. Fauci: İlk aşı yıl sonunda

ABD Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Ensitüsü Başkanı Dr. Anthony Fauci, ülkedeki muhtemel aşı tarihleriyle ilgili konuştu. Fauci, aşı için yıl sonunu işaret etti.

Dr. Fauci: İlk aşı yıl sonunda

Amerikalıların en güvendiği isimlerin başında gelen ve son dönemde Trump ile girdiği sözlü tartışmalarla gündeme gelen Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Başkanı Dr. Anthony Fauci, her şeyin iyi gitmesi durumunda güvenli ve etkili bir aşının ilk dozlarının yüksek riskli gruptaki kişilere Aralık sonu ya da Ocak ayı başında yapılabileceğini söyledi.

Moderna ve Pfizer firmalarının modellemelerine dayanarak güvenli bir aşının bulunup bulunmadığını Aralık ayında öğreneceklerini belirten Fauci, “Virüse karşı koruma sağlayan etkili bir aşının varlığında bile bağışıklık ulusal ve küresel düzeyde zaman alacak. Normale yaklaşmak uzun sürecek'' dedi.

SAYILAR HIZLA YÜKSELİYOR

9 milyona yaklaşan hasta sayısı ile ABD corona virüsünün hızla yayıldığı ülkelerin başında geliyor. Ölü sayısının 200 binleri aştığı ve ocak ayında bu sayının 500 binleri geçeceği tahmin edilen Amerika'da her gün 84 bin kişi COVİD-19 oluyor.

41 eyalette virüs hızla yayılırken 930 bine ulaşan rakamla Teksas en fazla hasta olan eyalet. 33 bin kişinin vefat ettiği New York ise ölüm sayısının en fazla olduğu eyalet.

Dr. Fauci'den kritik aşı açıklaması: Amaç virüsü öldürmek değil semptomları yok etmek İlginizi Çekebilir Dr. Fauci'den kritik aşı açıklaması: Amaç virüsü öldürmek değil semptomları yok etmek

 

Trump'ın seçim videosunda ortalığı karıştıran montaj! Fauci ateş püskürdü İlginizi Çekebilir Trump'ın seçim videosunda ortalığı karıştıran montaj! Fauci ateş püskürdü

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
ABD Amerika Corona Donald Trump New York Ocak ayı Ölüm Reuters seçim
Loading...