AÖL sınav giriş yerleri: AÖL sınav giriş belgesi nasıl çıkartılır?

Lise eğitimine dışarıdan devam eden öğrencilerin kayıt olduğu AÖL için 2. dönem sınavı giriş yerleri belli oldu. Açık Öğretim Lisesi 2. dönem sınavları 25-26 Temmuz tarihlerinde yapılacak. İşte AÖL sınav giriş yerleri sorgulama ekranı...

AÖL sınav giriş yerleri: AÖL sınav giriş belgesi nasıl çıkartılır?

Çeşitli sebeplerle örgün öğretime devam edemeyen ya da eğitimini yarıda bırakmak durumunda kalan öğrencilerin okuduğu Açık Öğretim Lisesi (AÖL) sınavı için giriş belgesi yayınlandı. Peki, Açık Öğretim Lisesi'nin resmi internet sitesinde yayınlanan iş takvimine göre AÖL 2. dönem sınavları ne zaman?

AÖL SINAV YERİ SORGULAMA EKRANI

AÖL SINAVLARI NE ZAMAN?

Açık Öğretim Ortaokulu, Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi ve Açık Öğretim İmam Hatip Lisesinin 2019-2020 eğitim öğretim yılı 2′ inci dönem sınavlarının; Açık Öğretim Kurumları Sınavlarının “teknik hazırlık” süresinin 30 gün olması ve sınav takvimindeki gelişmeler nedeniyle, 25-26 Temmuz 2020 tarihlerinde yapılması kararlaştırılmıştır.

SINAV GİRİŞ BELGELERİNİN ALINMASI

– Sınav Giriş Belgeleri “http://aol.meb.gov.tr/” resmî web sitesinde yayınlanmaktadır. Bu adresten alınacak Sınav Giriş Belgesine ait bilgisayar çıktısı ile sınava girilmelidir.

– Sınav Giriş Belgesi fotoğrafsız ise irtibat bürolarınca öğrencinin fotoğrafı sisteme eklenerek, fotoğraflı giriş belgesinin alınması gerekmektedir.

– Öğrencilerin adreslerine herhangi bir sınav evrakı gönderilmemektedir.

– Öğrencilerin Sınav Giriş Belgesindeki bilgiler ile açıklamaları dikkatlice okumaları gerekmektedir.

– Sınav Giriş Belgenizde belirtilen okul ve salonda sınava girmeniz gerektiğini unutmayınız.

– Sınav gününden önce sınava gireceğiniz yeri mutlaka görünüz.