Sözcü Plus Giriş

Bakan’dan okulların açılış tarihi açıklaması… Okullar 31 Ağustos’ta açılacak mı?

Okullar ne zaman açılacak sorusu öğrencilerin ve velilerin gündeminde. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk okulların açılış tarihine dair açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk yaptığı açıklamada 'Okulların açılacağı hafta ne olacağı bugünden bilinmez. Ağustos'un sonundaki tabloya göre hareket ederiz" dedi.

14:23 -
Bakan’dan okulların açılış tarihi açıklaması… Okullar 31 Ağustos’ta açılacak mı?

Corona virüsü sonrasında uzun süredir kapalı olan okulların ne zaman açılacağı birçok kişi tarafından büyük merakla araştırılıyor. Ziya Selçuk, okulların ne zaman açılacağı ile ilgili yaptığı açıklamada, mevzuat gereği okulların açılış tarihini açıkladıklarını ve o tarih geldiğinde okulların açılış zamanının daha net belli olacağını söyledi. İşte okulların açılışına dair detaylar…

ÖZEL OKULLAR 15 AĞUSTOS’TA AÇILABİLİR

* Bizim beklentimiz şu: Verilere bakarız, ağustos sonu, eylül başında nasıl bir tablo varsa hareket planımızı ona göre uygularız. Her türlü altyapımız ve imkanımız fazlasıyla var. İsteyen özel okul 15 Ağustos'ta faaliyet başlayabilir.

BİR YIL SONRASININ İÇERİKLERİNİ BİTİRMEK ÜZEREYİZ

* “Bir süre açmayın, uzaktan eğitime devam edin” denirse biz buna hazırız. Seyrekleştirme modeli deneyin derlerse buna da hazırız. Neden hazırız, bir yıl sonrasının içeriklerini bitirmek üzereyiz. O kadar hazırız.

ÖNCELİĞİMİZ ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMENLERİN SAĞLIĞI

* Okulların açılacağı hafta ne olacağını kimse bilemez. Bizim için birinci öncelik öğretmen ve öğrencilerimizin sağlığı. 31 Ağustos'ta açılacak derken bunu temenni ediyoruz. Sağlıklı bir durum oluşursa, şartlar elverişli olursa bu tarihte açacağız demek istiyoruz. Aylardır hazırlanıyoruz.

Son güncelleme: 15:45 09.07.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more