YDS ne zaman yapılacak? YDS 2020 sınav tarihi…

Çeşitli başvurular için yabancı dil yeterliliğini kanıtlamak isteyen öğrenciler merakla YDS tarihini araştırıyor. Geçtiğimiz haftalarda YDS başvuruları tamamlandı ve şimdi sınav tarihi yaklaşıyor. İşte 2020 YDS'ye dair ayrıntılar...

YDS ne zaman yapılacak? YDS 2020 sınav tarihi…

YDS sınavına girerek yabancı dil alanındaki yetkinliklerini belgelendirmek isteyen binlerce kişi YDS tarihini araştırıyor. İşte tarihler…

YDS NE ZAMAN?

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (2020-YDS) 27.09.2020 tarihinde yapılacak. Sınavın sonuçları ise 23.10.2020 tarihinde adayların erişimine açılacak.

YDS NEDİR?

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS), Yüksek Öğretim Kurulu’nun (YÖK) talimatı ile Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından merkezi olarak yapılan ve ÜDS, KPDS, ve KPSS Yabancı Dil sınavlarının kaldırılmasının ardından bu sınavların yerini alan yabancı dil sınavıdır. YDS'de, yabancı dil bilgisini gramer, okuma, anlama ve kelime bilgisi açısından ölçen çoktan seçmeli test yöntemi uygulanır.

YDS sınavı senede 3 kez yapılmaktadır. İlk sınav “İlkbahar YDS Sınavı” (YDS/1), ikinci sınav ise “Sonbahar YDS Sınavı” (YDS/2), üçüncü sınav “Kış YDS Sınavı” (YDS/3) olarak geçmektedir.