Gülistan Doku’nun ailesini üzen gelişme

Tunceli’de 324 gündür kayıp olan Munzur Üniversitesi öğrencisi Gülistan Doku için 15 Ekim'de yeniden başlatılan arama çalışmaları, Uzunçayır Baraj Gölü'nün tamamının taranmasının ardından sonlandırıldı. Sosyal medya hesabından yetkililere tepki gösteren Gülistan Doku’nun ablası Aygül Doku, "Yetkililer, Munzur’da biten çalışmalar hakkında tek bir açıklama yapmadı. Bundan sonra süreç nasıl işleyecek bilmiyoruz" ifadelerini kullandı.

Gülistan Doku’nun ailesini üzen gelişme

Munzur Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü 2. sınıf öğrencisi olan Doku’nun bulunması için 15 Ekim’de Tunceli Valiliğinin talimatıyla yeniden başlatılan arama faaliyetleri günlerce sürdürüldü.

Uzunçayır Baraj Gölü'nde 100 gün süren arama çalışmaları bugün son buldu. Arama çalışmalarının bitmesi sonrasında sosyal medya hesabından açıklama yapan abla Aygül Doku, yetkililerin bundan sonra arama çalışmalarıyla ilgili ne yapacağını sordu.

“YETKİLİLER BUNDAN SONRA NE YAPACAK?”

Munzur'da ikinci kez yapılan arama çalışmalarında da Gülistan'a ulaşılmadığını belirten Aygül Doku, şu ifadeleri kullandı;

*Bütün Munzur tarandı kameralarla dalgıç abilerimin emekleriyle ve o emekler sonucunda Gülistan'ın orada olmadığını tekrar teyit ettiler. Bu ailenin ilk günden dediği gibi Munzur' da çalışmalar bitti.

*Ama Gülistan Doku'ya ait en ufak bir iz bulunmadı. ‘Gülistan Doku intihar etti’ diyenler ‘Gülistan Doku'nun bedenini size vereceğim’ diyenler özellikle eski Tunceli Valisi Tuncay Sonel, bugün bu aileyi bir açıklama yapmak zorunda.

*Bugün Munzur'da çalışmalar bitti ve Gülistan Doku'nun orada olmadığı anlaşıldı. Raporlarla bütün kameralarla bütün dalgıçlar didik didik aradı Munzur'u. Peki Gülistan Doku nerede? Gülistan Doku'nun failleri bugün açık ve net ortada değil mi?

*Önceki gece Gülistan Doku,  zorla araca bindirmeye çalışılmadı mı?,  Gülistan Doku darp edilmedi mi? bu soruların hepsi cevapsız. Yetkililer, Munzur'da biten çalışmalar hakkında tek bir açıklama yapmadı. Yetkililer nasıl bir açıklama yapacak hepimizin gözleri kulakları yetkililerin açıklamasında.  Bundan sonra süreç nasıl işleyecek bilmiyoruz.

Gülistan Doku'nun ablasına “mala zarar vermekten” soruşturma İlginizi Çekebilir Gülistan Doku'nun ablasına “mala zarar vermekten” soruşturma Gülistan Doku'nun ailesi Erdoğan ile görüşecek İlginizi Çekebilir Gülistan Doku'nun ailesi Erdoğan ile görüşecek

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...