Sözcü Plus Giriş

Adana’daki Corona virüsü iddiası asılsız çıktı!

Adana şehir hastanesi acil servisinin kapatıldığı ve Corona virüsü taşıyan bir Çinli’nin gözetim altında olduğu iddiası panik yarattı, ancak Çin uyruklu kişide virüs saptanmadı.

Sözcü Ankara
23:33 -
Adana’daki Corona virüsü iddiası asılsız çıktı!

Sosyal medyada, Adana şehir hastanesi acil servisinin kapatıldığı ve Corona virüsü taşıyan bir Çinli'nin gözetim altında olduğu iddiası panik yarattı.

Konuyla ilgili SÖZCÜ’ye açıklama yapan CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, iddianın asılsız olduğunu belirterek şunları söyledi:

”Yetkililerle yaptığım görüşme sonrası, Adana Şehir Hastanesi'nde Corona Virüsü şüphesiyle gözetim altında tutulan Çinli bir kişide söz konusu virüse rastlanmadığı belirtildi. Hastanede rutin işleme tabi bir Çinli'nin olduğu, ancak virüsle alakalı bir tespit olmadığı açıklandı. Şu an için riskli bir durum yoktur. Çin uyruklu kişi iki gün daha gözetim altında tutulacak. Vatandaşlarımızdan önemli ricam, sosyal medyada dolaşan, teyit edilmeyen bilgilere inanmamalarıdır.”

İLGİLİ HABERİstanbul'da Corona virüsü şüphesi! Başhekimlikten açıklamaİstanbul'da Corona virüsü şüphesi! Başhekimlikten açıklama
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more