Ankara Valiliği talep etti, 360 kişi karantinaya alındı

Ankara Valiliği'nin talebi üzerine 7 Nisan’da Katar’dan gelen 360 Türk vatandaşı Aksaray’a getirilerek yurtta karantina altına alındı.

Ankara Valiliği talep etti, 360 kişi karantinaya alındı

Tüm dünyayı tehdit eden ve birçok ülkede binlerce insanın ölümüne neden olan corona virüsü (Covid-19) kapsamında Türkiye'de güvenlik ve tedbir çalışmaları hızla sürerken, her geçen gün daha da bilinçlenen ve bilgilenen vatandaşlar devlet ve millet ele ele etkin bir mücadele sürdürüyor.

YURTLARA YERLEŞTİRİLDİ

Mücadeleler kapsamında Ankara Valiliği talebi üzerine 7 Nisan tarihinde Katar'dan gelen 360 Türk vatandaşı Aksaray'a getirildi. Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğüne ait 15 adet körüklü otobüsle Esenboğa Havalimanından alınarak Aksaray'a getirilen 360 Türk vatandaşı burada karantina merkezi haline getirilen yurda yerleştirildi.

PARA CEZASI UYGULANACAK

14 gün boyunca karantina altında kalacak olan işçiler yetkililer tarafından bilgilendirilerek kesinlikle odalarından çıkmamaları, çıkanlara da para cezası uygulanacağı bildirildi. 360 Türk vatandaşının karantina merkezine yerleştirilmesi esnasında polis, sağlık ve AFAD ekipleri geniş güvenlik önlemleri aldı. İHA

TIR şoföründe corona virüsü çıktı, 7 evde 24 kişi karantinaya alındı İlginizi Çekebilir TIR şoföründe corona virüsü çıktı, 7 evde 24 kişi karantinaya alındı CHP'li belediyeye ait aşevinin yardım hesapları kapatıldı İlginizi Çekebilir CHP'li belediyeye ait aşevinin yardım hesapları kapatıldı
Aksaray Ankara Antalya CHP Corona Gaziantep İçişleri Bakanlığı Katar para Polis Sağlık Türkiye