SÖZCÜ’nün haberi sonrası belediye AKP üyelik linkini kaldırdı 

Niğde'nin AKP’li Alay İlçe Belediyesi, resmi internet sitesine AKP üye kaydı linkini koydu. Duruma tepki gösteren CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, "Amacınız halka hizmet mi, Sarayın talimatıyla AK Parti'ye üye yapmak mı?" dedi. SÖZCÜ'nün haberi sonrasında belediye linki kaldırdı.

SÖZCÜ’nün haberi sonrası belediye AKP üyelik linkini kaldırdı 

Niğde’nin AKP'li Alay İlçe Belediyesi, resmi internet sitesine AKP Üye Kaydı linkini koydu. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, belediye internet sitenin ekran görüntüsünü sosyal medya hesabından paylaşarak duruma tepki gösterdi.

“AMACINIZ HALKA HİZMET Mİ, SARAYIN TALİMATIYLA AK PARTİ’YE ÜYE YAPMAK MI?”

Erkek, “Belediyenin görevi mahalli ve müşterek hizmetleri hiçbir ayrım gözetmeden yapmaktır. Sayın Kılıçdaroğlu, seçilen tüm belediye başkanlarımıza rozetlerinizi çıkarın talimatı verirken amacı buydu. Peki, bu ne? Amacınız halka hizmet mi, Sarayın talimatıyla AK Parti’ye üye yapmak mı?” ifadelerini kullandı.

SÖZCÜ’NÜN HABERİ SONRASINDA LİNK KALDIRILDI

Niğde’nin AKP'li Alay Belde Belediyesi, resmi internet sitesine koyduğu AKP üye kaydı linkini, SÖZCÜ’nün haberi üzerine kaldırdı. Konuyla ilgili açıklama yayımlayan AKP’li Belediye Başkanı Sefa Erol, “Kurumsal hesabımıza Ak Parti üyelik kaydı linki, sayfamızı kontrol eden görevli tarafından sehven eklenmiştir” dedi.

“EKLEYEN KİŞİ HAKKINDA İDARİ SORUŞTURMA BAŞLATTIK”

AKP’li Belediye Başkanı Sefa Erol’un açıklaması şöyle:

“Bizler herkese hizmet etmek için seçildik. Alay kasabası halkı Belediye Başkanlığı seçiminde şahsıma teveccüh gösterdi AK Parti'den Belediye Başkanı olarak seçildim. Ama seçim bittiği andan itibaren beldemizin tamamına parti ayırt etmeksizin hizmet edeceğimize söz vererek bu yola çıkıyoruz.

Nitekim seçildiğimiz andan itibaren Alay'da büyük bir değişim yaşandı ve eksikliklerimizi bir bir gidererek yaşam alanımızı güzelleştirmek için gece gündüz çalışmalarımız sürüyor. Kurumsal hesabımıza Ak Parti üyelik kaydı linki, sayfamızı kontrol eden görevli tarafından sehven eklenmiştir. Kurumsal hesaplarımızı asla parti politikasını yapmak için kullanmayız. Zaten görür görmez bu yanlışın düzeltilmesi için müdahale ettim ve görevli arkadaşımıza sehven eklenen bu linki o sekmeden kaldırttım.

Ayrıca ekleyen kişi hakkında da idari soruşturma başlattık. Site istatistikleri kontrol edildiğinde bu link kullanılarak 1 kişinin dahi üye kaydının olmadığını tespit ettik. Liderimiz, Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın bizlerden istediği de zaten budur. Seçildikten sonra bulunduğunuz yerde hiçbir insanı ayırt etmeden, görevinizi en güzel şekliyle yerine getirmek, vatandaşlarımıza güzel hizmetler sunmak asli göreviniz demişlerdir.

Bizler bu anlayış ile çalışan kişileriz. Bu yanlışlık için Alay Kasabası halkından ve kamuoyundan özür diliyorum. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da Alay halkına parti gözetmeksizin hizmet etmeye devam edeceğiz. Kamuoyuna saygı ile sunarım''

AKP'li başkandan MHP'ye ağır suçlama İlginizi Çekebilir AKP'li başkandan MHP'ye ağır suçlama

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...