Sözcü Plus Giriş

Arnavutköy Mahallesi Girgin Sokak’taki 4 katlı binanın çatı katında saat 03.00 sıralarında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı.

Kısa sürede büyüyen alevler binanın çatı katını sardı. Alevleri gören çevredeki vatandaşlar, olayı itfaiye, polis ve 112 Acil Servis’e bildirdi. Yangın nedeniyle bina sakinleri apartmanı boşalttı. İtfaiye ve polis ekipleri yangının bitişikteki binaya sıçrama ihtimaline karşın, yan binada oturan vatandaşları tahliye etti.

Yangın, yaklaşık bir saat süren çalışma sonucu kontrol altına alınarak söndürüldü. Ölen ya da yaralananın olmadığı yangında binada hasar meydana geldi. Yangının kesin çıkış nedeni itfaiye ekiplerinin incelemeleri sonucu belirlenecek.

GÖRGÜ TANIĞA YAŞANANLARI ANLATTI

Olayın meydana geldiği sokakta oturan Murat Uruç, yaşananları anlatarak, “İçerideydik, bir baktık dumanlar çıktı. Biz de dışarı çıktık. İtfaiye gelmişti. Alevler büyümüştü. Polisler geldi. Bir tane itfaiye yetmeyince çok sayıda itfaiye geldi. Yaralanan falan yok. Binadaki herkes çıkarılmış” dedi.

Foto: DHA / Vatandaşlar coronayı unutup yangını böyle seyretti

MAHALLE SAKİNLERİ ÇALIŞMALARI İZLEDİ

Yangın sırasında mahalle sakinleri de evlerini boşaltarak sokağa çıktı. İtfaiyenin çalışmalarını yakından izleyen vatandaşların sosyal mesafe kurallarına uymaması ve maske takmaması ise dikkat çekti. (DHA)

Yayınlanma Tarihi:08:23,