Sözcü Plus Giriş

CHP: Ermenistan’ın savaş suçu niteliğindeki saldırılarını kınıyoruz

Ermenistan’ın, Gence’deki sivil halkı hedef alan saldırılarına bir tepki de CHP'den geldi. Sivil yerleşim alanına yönelik düzenlenen saldırıyı kınayan CHP "Azerbaycan'ın yanındayız" ifadelerini kullandı.

Güncellenme: 17:03, 04/10/2020
CHP: Ermenistan’ın savaş suçu niteliğindeki saldırılarını kınıyoruz

Ermenistan ordusu Azerbaycan’ın en büyük ikinci kenti Gence’ye saldırdı. Ermeni ordusu füzeyle şehir merkezine saldırırken ilk belirlemelere göre ölü ve yaralılar tespit edildi.

Yaşanan saldırıya Türkiye’den de ardı ardına tepkiler geldi. Gence'deki sivil halkı hedef alan saldırıları kınayan CHP Genel Merkezi’nin sosyal medya hesabından şu paylaşımda bulunuldu;

“Ermenistan’ın sivil yerleşim alanlarına gerçekleştirdiği, savaş suçu niteliğindeki saldırılarını kınıyoruz. Gence kentinde şehit düşen soydaşlarımıza rahmet, yaralılara acil şifa diliyoruz. Azerbaycan’ın yanındayız.”

İlginizi ÇekebilirAzerbaycan: Ermenistan Gence'yi vurdu: Ölü ve yaralılar varAzerbaycan: Ermenistan Gence'yi vurdu: Ölü ve yaralılar var İlginizi ÇekebilirBahçeli: Nahçıvan'ın Azerbaycan'a katılması şart olduBahçeli: Nahçıvan'ın Azerbaycan'a katılması şart oldu
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more