Sözcü Plus Giriş

‘Demokrasi kültürümüz ilerleyeceğine maalesef geriliyor’

SÖZCÜ yazarları Uğur Dündar ve Yılmaz Özdil, izlenme rekorları kıran Halkın Vicdanı'nda, geçmiş dönem siyasetçilerinin üslubu, demokrasi kültürüyle ve ekonomik kriz konuları yorumlandı. Programda, 1992 yılında TRT'de Uğur Dündar'ın moderatörlüğünü yaptığı, Süleyman Demirel, Erdal İnönü, Necmettin Erbakan, Mesut Yılmaz, Bülent Ecevit ve Alparslan Türkeş'in katıldığı açık oturumun videosu yayınlandı. Dündar, "Hepsi özlemini çektiğimiz siyasetçiler... Kendi aralarında tartışmazlar mıydı? Tartışırlardı, hatta en sert tartışmaları yaparlardı. Ama asla bir araya gelemeyecek boyuta getirmezlerdi" dedi. Özdil ise, "Demokrasi kültürümüz ilerleyeceğine maalesef geriliyor. Orada görüntüler siyah beyaz ama rengarenk bir demokrasi kültürü var. Sert siyaset yapılan bir dönem aslında o dönem ama parti liderleri birbirine karşı ne kadar kibar, saygılı. Aslında sadece birbirine saygılı değillerdi aslında seçmenlere, vatandaşa saygılıydı" diye konuştu.

20:28 -

Soruşturmacı televizyon gazetecisi Uğur Dündar ve Türkiye'nin en çok okunan yazarı Yılmaz Özdil, sozcu.com.tr'de yayınlanan, moderatörlüğünü Gökmen Ulu’nun yaptığı programda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Halkın Vicdanı hafta içi her gün sadece sozcu.com.tr'de…

İLGİLİ HABERHalkın Vicdanı'nda çarpıcı yorum: Hiç çalışamadan emeklilik yaşına gelmiş insanlar var.Halkın Vicdanı'nda çarpıcı yorum: Hiç çalışamadan emeklilik yaşına gelmiş insanlar var.
Son güncelleme: 08:00 29.05.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more