İstanbul’da PKK operasyonu: 4 gözaltı

İstanbul’da terör örgütü PKK üyelerine yönelik düzenlenen baskınlarda 4 şüpheli yakalandı. Şüphelilerin örgüte finansal destek sağlayan üst düzey yöneticilerle irtibatlı olduğu ve örgütün gençlik yapılanmasına sokak eylemi yapmaları konusunda baskısı uyguladıkları belirtildi.

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekipleri, PKK terör örgütü faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik yapılan çalışmalarda bazı şüphelileri belirledi.

Araştırmalarda şüphelilerin, terör örgütüne finansal destek sağlayan ve örgüt içerisinde faaliyet gösteren üst düzey PKK'lılarla irtibatlı oldukları öne sürüldü.

KORSAN GÖSTERİ BASKISI

Şüphelilerin PKK terör örgütünün gençlik yapılanması olan DGH( Devrimci Gençlik Hareketi) içerisinde faaliyet yürüten kişilere de  korsan gösteri yapma konusunda baskı uyguladıkları tespit edildi.

Özel Harekat ve TEM Operasyon Timi eşliğinde düzenlenen baskında 4 şüpheli gözaltına alındı. Adreslerinde yapılan aramalarda ise örgütsel doküman ve dijital mataryeller ele geçirildi. Sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler emniyete götürüldü.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...