Kaftancıoğlu: Sorunları Meclis’e taşıyacağız

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, Fikirtepe Mahallesi'nde bulunan bir kıraathaneyi ziyaret ederek esnafın sorunlarını dinledi. Kaftancıoğlu, "Kıraathaneler açık ama oyun oynama kısıtlaması var. Bu ‘Restoranı aç ama yemek verme’ demek gibi bir şey. Kıraathane esnafının sorunlarını milletvekillerimiz aracılığıyla meclise taşıyacağız” dedi.

Kaftancıoğlu: Sorunları Meclis’e taşıyacağız

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu corona salgını nedeniyle zor günler geçiren küçük esnafın sorunlarını dinlemek ve çözüm önerileri üretmek amacıyla Kadıköy'ün Fikirtepe Mahallesi’ni ziyaret etti.

Kaftancıoğlu'na ziyareti sırasında Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, CHP Kadıköy İlçe Başkanı Ali Narin, CHP'li meclis üyeleri de eşlik etti.

Fikirtepe sakinleri başta kentsel dönüşüm olmak üzere semtin sorunlarını, konut güvenliğine yönelik kaygılarını ve özellikle pandemi sürecinde yaşadıkları geçim sıkıntılarını dile getirdi.

“MECLİS’E TAŞIYACAĞIZ”

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu “Salgın sürecinin toplumun her kesimine, özellikle de küçük esnafa yaşattığı sıkıntılar oldukça ağır. Kıraathaneler açık ama oyun oynama kısıtlaması var. Bu ‘Restoranı aç ama yemek verme' demek gibi bir şey. Kıraathane esnafının sorunlarını milletvekillerimiz aracılığıyla Meclis’e taşıyacağız” dedi.

“YAPILACAKLAR KONUSUNDA BİR TAKVİM OLUŞTURDUK”

Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı da, Fikirtepe ile ilgili olarak göreve geldiği günden bu yana çözüme yönelik çalışmalar yürüttüğünü vurguladı.

Geçtiğimiz günlerde Ankara'da Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Firkitepe'deki sorunlar ve çözümleri üzerine görüştüğünü ifae eden Odabaşı, İstanbul Büyükşehir Belediye(İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ile de düzenli toplantılar yaparak Fikirtepe'de yapılacaklar konusunda bir takvim oluşturduklarını belirtti.

CHP'li Kaftancıoğlu'ndan şehit polisin ailesine taziye ziyareti İlginizi Çekebilir CHP'li Kaftancıoğlu'ndan şehit polisin ailesine taziye ziyareti

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
15 Temmuz Ankara Çevre ve Şehircilik Bakanı CHP Corona Ekrem İmamoğlu İBB istanbul İstanbul Büyükşehir Belediye Kadıköy Meclis Murat Kurum Polis saldırı şehit silahlı saldırı
Loading...