Kamyoncular eylem yapıp yolları kapatmıştı! Dijital takograf uygulaması ertelendi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, 'dijital takograf' uygulamasının, 30 Haziran 2020 tarihine ertelendiğini açıkladı. Dün Başta İstanbul ve Ankara olmak üzere birçok ilde nakliyeciler, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın getirdiği 'dijital takograf' uygulamasını protesto etmek için yolları trafiğe kapatmıştı.

Kamyoncular eylem yapıp yolları kapatmıştı! Dijital takograf uygulaması ertelendi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, ‘dijital takograf’ uygulamasına nakliyeciler büyük tepki gösterdi. Başta İstanbul ve Ankara olmak üzere birçok ilde yollar trafiğe kapatıldı. Yaşanan gelişmenin ardından Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’ndan açıklama geldi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi;

*4925 sayılı Karayolu Taşıma Kanunu (KTK) ve Karayolu Taşıma Yönetmeliği (KTY) çerçevesinde faaliyette bulunmak üzere adlarına C2, C3, Kİ, K3, Ll, L2, Mİ, M2, Nl, N2, Pl, P2, Rl, R2, Tl ve/veya T2 yetki belgesi düzenlenen firmaların KTY hükümleri gereğince U-ETDS sistemine veri gönderme zorunluluğu ile sayısal takograf ünitelerindeki verilerin gönderilmesine ilişkin uygulama 01.01.2020 tarihinde başlatılmıştır.

*Ancak bahse konu firmaların U-ETDS sistemine uyum sağlamak ve faaliyette bulundukları taşıtlara ilişkin sayısal takograf ünitelerindeki verilerin gönderilmesi için gerekli hazırlıkları ve altyapılarını henüz tamamlayamaması üzerine, mağduriyetlerin önüne geçilmesi ve söz konusu altyapının tamamlanabilmesi amacıyla KTY çerçevesinde uyarma müeyyidesinin uygulanması 30 Haziran 2020 tarihine kadar ertelenmiştir. DHA

Nakliyeciler kamyonlarıyla 4 ilde yolları kapattı! İlginizi Çekebilir Nakliyeciler kamyonlarıyla 4 ilde yolları kapattı!

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...