Kılıçdaroğlu: FETÖ’yle en ciddi mücadeleyi yapan SÖZCÜ gazetesidir

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, SÖZCÜ gazetesi yazarları ve yöneticilerine sözde "FETÖ’ye bilerek ve isteyerek yardım" suçundan verilen hapis cezalarının onanmasına tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, "FETÖ'yle en ciddi mücadeleyi yapan SÖZCÜ gazetesidir. Ama susturmaları lazım. Akın Gürlek aracılığıyla..." dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu. Toplantıdan önce SÖZCÜ yazarı Bekir Coşkun’un cenaze törenine katılan Kılıçdaroğlu, gündeme ilişkin açıklamalarından önce usta gazeteciyi andı.

“Bekir Coşkun, kalemini satmayan yiğit bir gazeteciydi. Düşündüğünü bir şiir tadında yazan bir gazeteciydi. Belli çevreleri ürküten bir gazeteciydi. Sadece insan haklarını değil canlı olan herkesin hakkını hukukunu savunan bir gazeteciydi.”

ERSİN TATAR’I KUTLUYORUM

Kılıçdaroğlu’nun diğer açıklamalarından satır başları şöyle:

(KKTC Cumhurbaşkanlığı seçimleri) Hafta sonu KKTC’de yapılan seçimler sonrası göreve gelen Ersin Tatar’ı bir kez daha kutluyorum. Bu vesileyle Kıbrıs’a barışı getirmek için çabalayan rahmetli Bülent Ecevit’i de saygıyla anıyorum.

BAHÇELİ’YE TEŞEKKÜR EDİYORUM!

(Devlet Bahçeli’nin askıda ekmek çağrısı) Geldiğimiz nokta; askıda ekmek! İktidarın 18 yılda getirdiği noktayı başka proje anlatamazdı.. Kuru soğana muhtaç ettiler vatandaşı… Askıda ekmek çağ açan bir proje… Bu iktidarın bizi getirdiği rezilliği bundan daha iyi anlatamazdınız. O nedenle Sayın Bahçeli’ye yürekten teşekkür ediyorum.

FATİH PROJESİ İÇİN HARCANAN PARALAR NEREDE?

(Uzaktan eğitim)
3 milyon 37 bin öğrenci internete giremiyor. Bunun sorumlusu kim? “İhtiyaç sahibi ailelere bilgisayar verilsin” dedik, vermedi! Fatih Projesi'ne harcanan paralar nereye gitti? Tonlarca para var, ama ihtiyaç sahibi ailelere ve öğretmenlere yok!

(Suudi Arabistan’ın Türk mallarına boykotu) Suudi Arabistan için bayrakları bile yarıya indirdik. Suudiler Türkiye için; “Yatırıma hayır, turizme hayır, işbirliğine hayır” diye açıklama yapıyorlar.  Bizdekiler çıkıp bununla ilgili bir şey diyebildiler mi? Hayır. Bunlar İstanbul’un göbeğinde adamı doğradılar konsoloslukta. Sonra da uçaklarına binip gittiler. Ne oldu?

(İşsizlik) Yeni istihdam paketi geliyor. Bugüne kadar 22 paket geldi, bunun 16’sı istihdam paketi. Peki işsizlik sorunu çözüldü mü, hayır. Vatandaşı kandıracaklar, “Bak yeni paket geliyor, iş çıkacak” diye… Yetmedi mi bu kadar yalan? 18 yıldır engelli kadroları boş. 18 yıldır doldurmadılar, niye? Engelli kadrolarını doldurmuyorsun, “Meclis’e yeni istihdam paketi getirdik” diyorsun. Sen onu külahıma anlat.

(Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın medyaya eleştirisi) Erdoğan “Medya bizim sesimizi duyurmuyor” diyor. Senin medyanı kimse okumuyor ki zaten. 24 saat yalan söylüyorlar. A Haber psikolojik bir kanal, gerçeği zaten anlatmıyor. Senin neyini anlatacak?

KABİLE DEVLETİNDEN DAHA GERİDEYİZ

(Erken seçim) “Kabile devleti miyiz? Ne erken seçimi?” diyor. Kabile devletinin ne olduğunu bile bilmiyor. Kabilede bir gelenek, örf vardır. Biz kabile devletinden daha da gerideyiz adam bunun farkında değil! Gelenek, görenek, Anayasa, adalet kaldı mı? Hayır. Keşke kabile devleti konumunda olsaydık. Hiç değilse oturur tartışırdık. Sen Anayasa’yı ihlal eden adamı yakında Yargıtay’a, AYM’ye üye yapacaksın. Yalandan fikri iktidar olunmaz!

(Eğitimde reform) Sayın Erdoğan, senin fikrin ortaçağ fikri bile değil. Sen ondan bile geridesin. Böyle bir dünya yok. Düşünceye bakın siz. 4+4+4'ü getirdin. Eğitimde reforma ihtiyaç var diyorsun. Her bakan yeni bir reform yaptı, ne oldu sonuç? Düşlediği eğitim sisteminin, fikri iktidarının gerçekleşme şansı kocaman bir sıfırdır. Fikri iktidarda ahlak, erdem, bilgi, istişare lazım. Fikri iktidar budur.

ADALETİ KATLEDEN AKIN GÜRLEK’TİR

(AYM kararının tanınmaması) 14. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Akın Gürlek. Yeni Zekeriya Öz’ümüz. 10 yaşındaki çocuğa Erzurum’da tecavüz edilirken oradaydı. Bundan adalet falan beklenmez. Adaleti katleden adam Akın Gürlek’tir… Akın Gürlek, “Hukukun üstünlüğünü, Anayasa Mahkemesi kararını tanımam” diyor. “Ben Saray’ın lafına bakarım. Beni bağlayan tek otorite Saray’dır” diyor…

SÖZCÜ’YÜ SUSTURMAK İSTİYORLAR

(Sözcü davası) Öyle bir tablo ki, Emin Çölaşan’dan FETÖ’cü çıkarmışlar. Allah aşkına ya! Emin Çölaşan, Necati Doğru… Bütün kalemlerini Türkiye’nin güzelliği üzerine, Türkiye’nin çıkarları için yazılar yazarak kullandılar. FETÖ’yle en ciddi mücadeleyi yapan SÖZCÜ gazetesidir. Ama susturmaları lazım. Akın Gürlek aracılığıyla. “Sana ihale ettik bunu, sen bunlara her türlü cezayı ver” diyorlar.

Editörün notu: Enis Berberoğlu hakkındaki Anayasa Mahkemesi kararını tanımayan 14. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Akın Gürlek, SÖZCÜ gazetesi yazarları ve yöneticilerini sözde “FETÖ'ye bilerek ve isteyerek yardım” suçundan hapis cezası veren İstanbul 37. Ağır Ceza Mahkemesi’nin başkanlığı yaptı. Karar duruşmasında Gürlek’in başkanlığını yaptığı mahkeme heyeti, yazar ve yöneticilerimize 2 yıl bir ay ile 3 yıl 6 ay 15 gün arasında değişen oranlarda hapis cezası verdi.

SÖZCÜ Davası'nda skandal karar: Hukuksuzluk devam ediyor İlginizi Çekebilir SÖZCÜ Davası'nda skandal karar: Hukuksuzluk devam ediyor SÖZCÜ kurulduğu günden beri FETÖ'yle mücadele etti! İŞTE KANITLARI İlginizi Çekebilir SÖZCÜ kurulduğu günden beri FETÖ'yle mücadele etti! İŞTE KANITLARI FETÖ'cülükle suçlanan SÖZCÜ, FETÖ ile mücadele belgeselinde İlginizi Çekebilir FETÖ'cülükle suçlanan SÖZCÜ, FETÖ ile mücadele belgeselinde Bu kararla FETÖ'ye en büyük yardımı yaptılar İlginizi Çekebilir Bu kararla FETÖ'ye en büyük yardımı yaptılar

 

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...