Sözcü Plus Giriş

Kılıçdaroğlu’ndan Sakarya’da saldırıya uğrayan işçilere geçmiş olsun telefonu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sakarya'da çalıştıkları sırada darp edilen fındık işçilerinden Kasım Demir'i telefonla arayarak saldırıya uğrayan işçilere geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Sozcu.com.tr
14:42 -
Kılıçdaroğlu’ndan Sakarya’da saldırıya uğrayan işçilere geçmiş olsun telefonu

Mardin’den 4 Eylül günü Sakarya'ya fındık toplamak için gelen ve tarla sahiplerinin darp ve hakaretlerine maruz kaldıklarını iddia eden 16 fındık işçisi, döndükleri Mardin'de Mazıdağı Jandarma Komutanlığı'na başvurup şikayetçi olmuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, darp edilen fındık işçilerinden Kasım Demir’i telefonla arayarak saldırıya uğrayan işçilere geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

NE OLMUŞTU?
Türkiye gündemine sosyal medya üzerinden 'Fındık işçilerine ırkçı saldırı' diye yansıyan olayın ardından yapılan araştırmalarda Kocaali ilçesinin iki ayrı mahallesinde fındık işçilerine yönelik iki ayrı saldırının gerçekleştiği ortaya çıktı. İlk saldırı 22 Ağustos'ta Selahiye Mahallesi'nde, ikinci saldırı ise aynı ilçenin Köyyeri Mahallesi'nde 4 Eylül'de yaşandı. İlk saldırıda bahçe hissedarlarının kavga ettiği ve bahçede bulunan fındık işçilerinin de yaralandığı belirtildi. İkinci olayda ise kendilerine kötü davranılmasına karşı çıkan işçilere saldırı gerçekleştirildi. Bazı işçiler darp edilirken olay sırasında çekilen görüntüler sosyal medyaya yansıdı ve tepkilere yol açtı.
Son güncelleme: 14:43 06.09.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more