Sözcü Plus Giriş

Dila Koyurga adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın avukatlarının İzmir’de beş CHP’li yönetici için suç duyurusunda bulunduklarını açıklamasının ardından bugün bir kişi gözaltına alındı. Karabağlar Belediye Meclisi Üyesi Dila Koyurga'nın yedi yıl önce, Erdoğan’ın başbakanlığı döneminde sosyal medyada yaptığı paylaşım nedeni ile gözaltına alındığı belirtildi. Gözaltı kararı sonrası CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel’den tepki açıklaması gelirken hakim karşısına çıkan Koyurga, ev hapsi kararıyla adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Gökmen ULU
19:20 -
Dila Koyurga adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı

CHP Gençlik Kolları İzmir İl Sekreteri ve Karabağlar Belediye Meclisi Üyesi Dila Koyurga gözaltına alındı. Koyurga'nın, Recep Tayyip Erdoğan'ın başbakan olduğu 2013 yılında sosyal medya üzerinden hakarette bulunduğu iddia edildi. İzmir Emniyet Müdürlüğü'ne giden Koyurga’nın gözaltına alındığı öğrenildi.

CHP İZMİR'DE BEŞ YÖNETİCİ HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı avukatı Mustafa Doğan İnal; dün Koyurga'nın yanı sıra CHP'li Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, CHP İzmir İl Başkanı Yardımcısı Yasin Ergül, CHP İzmir İl Teşkilatı üyesi Caner Gül hakkında da yıllar önce sosyal medyada yaptıkları paylaşımlar nedeni ile “hakaret” iddiasında bulunmuş ve savcılığa başvurmuştu.

“YENİ SUNİ GÜNDEMİ İZMİR ÜZERİNDEN YARATMAYA ÇALIŞIYORLAR”

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, yaşananlara tepki gösterdi. “Söz konusu hakaretse, memlekette kimse sizin elinize su dökemez'' diyerek AKP'ye tepki gösteren Yücel, sözlerini şöyle sürdürdü;

*Anlaşılan o ki, Saray ve Saray'a hizmet eden AKP'liler, Türkiye'de yıllardır artarak süren ekonomik kriz ve kendileri zenginleşirken halkın her geçen gün daha da yoksullaşması konuşulmasın diye, yeni suni gündemi İzmir üzerinden yaratmaya çalışıyorlar.

*İktidarın cadı avcılığına özenen yöneticileri Türkiye'nin içler acısı ekonomik durumuna çözüm bulmak yerine, oturmuşlar sosyal medya arşivciliği yapmaya çalışıyor.

“SÖZ KONUSU HAKARETSE ELİNİZE KİMSE SU DÖKEMEZ”

*Bizler elbette iddia edilen konular hakkında incelememizi tamamlayıp, gereğini yapacağız. Ancak kendi paralı trolleri ve yandaş medya kurumlarındaki tetikçileri ile partimize ve genel başkanımıza ağza alınmayacak hakaret ve küfürleri edenler, bize ahlak dersi vermeye kalkınca komik duruma düşüyorlar.

*Ülke yangın yeri… Her gün işsizler ordusuna binlerce kişi katılırken, sınav tarihlerindeki saçma değişiklikle gençlerimizin geleceğiyle oynanırken, Saray talimatlarıyla davalar açılıp, tutuklamalar yapılıyorken, gündem değiştirme oyununuza düşmeyeceğiz. Söz konusu hakaretse, memlekette kimse sizin elinize su dökemez.

ADLİ KONTROL ŞARTIYLA SERBEST BIRAKILDI

Dila Koyurga, emniyetteki işlemlerinin ardından savcılığa sevk edildi. Nöbetçi hakimlikte, hakim karşısına çıkan Koyurga, konutunu terk etmemek şartıyla, ev hapsi şeklindeki adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

İLGİLİ HABERSon dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dört kişi hakkında suç duyurusuSon dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dört kişi hakkında suç duyurusu
Son güncelleme: 20:04 27.05.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more