Meclis’te saldırıya uğrayan CHP’li Özel: Utanç verici!

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM Genel Kurulu'nda dün akşam saldırıya uğramasına ilişkin, "Bir milletvekilinin, bir başka kişiye arkadan saldırması, şiddete başvurması utanç vericidir. Şans eseri bir yara almadan kurtulduk. Peşinden yaşananlara da üzgünüm" dedi.

CHP’li Özel, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, dün akşam Genel Kurul’da Sayıştay Başkanlığı’na 5 yeni üye seçimi için yapılan oylamanın 4 saat sürdüğünü ve AKP’li ve MHP’li vekillerin sıkılgan davranışlar sergilediğini belirtti.

Sorumluluklarının millete karşı olduğunu belirten Özel, Genel Kurul’da yaşanan kavgayı ‘utanç verici’ olarak değerlendirdi. Özel, kendisine yapılan saldırıyla ilgili şunları kaydetti:

* O arkadan saldırı fevkalade üzücüdür. Bir milletvekilinin, bir başka kişiye arkadan saldırması, şiddete başvurması utanç vericidir. Şans eseri bir yara almadan kurtulduk. Peşinden yaşananlara da üzgünüm. Bana saldıranın muhatap olduğu muameleye de üzgünüm.

* Meclis konuşulan yerdir, bizi yenecek varsa sözüyle yenebilir. Bu tip rekabeti özlüyoruz. Sözümüzü sözle yenecek, aklımızı aklıyla bastıracak, bilgimizden daha çok bilgiyi tutanağa getirecek bir rekabeti özlüyoruz.

* Bir santim eğilebiliriz, bir adım geri gidebiliriz ama bunun maliyeti bu kötücül aklın, bu karanlık koalisyonun Türkiye’ye diz çöktürmesi olur.

* O yüzden CHP’liler, onların temsilcileri, sözcüleri asla ve asla bir santim eğilmeyecek, bir kelime eksik konuşmayacaktır. Bu böyle biline.

* Kılavuzunuz kim olursa olsun CHP sizden korkmayacak, asla yılmayacaktır, asla bir adım geriye atmayacaktır.. (DHA)

Kılıçdaroğlu'ndan Özgür Özel yorumu: İnandığımız yolda kararlılıkla yürümeye devam edeceğiz İlginizi Çekebilir Kılıçdaroğlu'ndan Özgür Özel yorumu: İnandığımız yolda kararlılıkla yürümeye devam edeceğiz Meclis karıştı! Saldırıya uğrayan Özgür Özel'den açıklama İlginizi Çekebilir Meclis karıştı! Saldırıya uğrayan Özgür Özel'den açıklama

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...