Ömer Çelik’ten Ümit Özdağ’a sert yanıt

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Ümit Özdağ'ın açıklamaları sonrası sosyal medya hesabından sert söylemlerde bulundu. Ümit Özdağ, İYİ Parti'nin AKP ile gizli anayasa görüşmeleri yaptığını iddia etmişti.

Ömer Çelik’ten Ümit Özdağ’a sert yanıt

Ömer Çelik, Twitter hesabından “Ümit Özdağ adlı şahıs ahlaksız bir yalan söylemiş. İsmimi de anarak Ak Parti ile İyi Parti arasında bir süredir gizli görüşmeler ve gizli bir yeni anayasa çalışması yapıldığı şeklinde tamamen uydurma olan, hiçbir gerçekliğe dayanmayan bir açıklama yapmıştır.” açıklamasında bulundu.

“SİYASETİN EN AHLAKSIZ ÖRNEKLERİNDENDİR”

Ömer Çelik’in açıklamasının tamamı şu şekilde;

Ümit Özdağ adlı şahıs ahlaksız bir yalan söylemiş. İsmimi de anarak Ak Parti ile İyi Parti arasında bir süredir gizli görüşmeler ve gizli bir yeni anayasa çalışması yapıldığı şeklinde tamamen uydurma olan, hiçbir gerçekliğe dayanmayan bir açıklama yapmıştır.

Bu şahsın ifade ettiği yalanlar, yalan siyasetinin en ahlaksız örneklerindendir. Biz kapalı kapılar arkasında hiç kimseyle konu ne olursa olsun bir çalışma yapmayız. Yaptığımız ve yapacağımız her işi milletimizin gözü önünde yaparız.

Ümit Özdağ'ın bu iftirası en hafif tabirle utanmazlıktır. Yalan yanlış sözlerle şahsımı hedef alması siyaset değil, ahlaksızlıktır.

Siyasetin bu kadar çirkin ve kirli bir şekilde yapılması kimseye yakışmaz ama açıkça yalan söyleyen Ümit Özdağ'a yakışmıştır.

Ajandası yalan, iftira ve güdümlü operasyon olanın kimliği siyasetçi olamaz. Biz, her çalışmamızı milletimizin gözü önünde, milletimizle paylaşarak yaparız. Kapalı kapılar ardında gizli ajanda ile operasyon siyaseti yapmak ancak bu tiplere yakışır.

NE OLMUŞTU?

Ümit Özdağ, İYİ Parti’nin AKP ile gizli anayasa görüşmeleri yaptığını, bir AKP kurmayının başkanlığında çalışmaların 6 aydır sürdüğünü iddia etmişti.

Ümit Özdağ'dan 'disiplin' açıklaması İlginizi Çekebilir Ümit Özdağ'dan 'disiplin' açıklaması

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...