Eyüpsultan’da üst geçit çöktü

İstanbul'un Eyüpsultan ilçesindeki Hasdal Kışlası'nın önündeki üst geçit henüz bilinmeyen bir nedenle büyük bir gürültüyle çöktü. Olayda ölen ya da yaralanan olmazken, kilometrelerce araç kuyruğu oluştu.

İstanbul’un Eyüpsultan ilçesindeki Hasdal Kışlası önündeki üst geçit henüz bilinmeyen bir nedenle büyük bir gürültüyle saat 08.00 sıralarında çöktü. Çökme sonrası yol tamamen trafiğe kapandı. Ekipler, yol üzerinde önlem alarak güvenlik şeridi çekti. Ekipler, araçları ters istikamete yönlendirerek trafiği azaltmaya çalışsa da kilometrelerce kuyruk oluştu.

Eyüpsultan Kaymakamı İhsan Kara, olay yerinde açıklamalarda bulundu. Kara şunları söyledi:

* Çökmenin neden kaynaklandığı araştırma konusudur. Gerekli araştırmalar sonucunda ortaya çıkacak. Fakat çok ucuz atlatılmış bir vakadır.

* Herhangi bir ölü ya da yaralı yok, herhangi bir araçta altında kalması, maddi ve manevi hasar söz konusu değildir.

Valilik ise “Yolun Alibeyköy istikameti trafiğe kapatılmıştır. Yapılacak enkaz kaldırma çalışmaları nedeniyle ulaşım Kemerburgaz Kavşağından, Maslak-Ayazağa istikametine yönlendirilmektedir” açıklamasında bulundu.

Öte yandan, kışlanın duvarının da zarar gördüğü ve üst geçitteki parçaları kaldırmak için çalışma başlatıldığı öğrenildi. (İHA)