Sözcü Plus Giriş

Foça’da tekne faciası: 4 ölü

İzmir'in Foça ilçesi açıklarında alabora olan tekne battı. Sahil Güvenlik tarafından 4 kişinin cansız bedenine ulaşılırken 5 kişi sağ kurtarıldı. Kayıp olduğu belirlenen Sarp Göksoy'u ise arama kurtarma çalışmaları sürüyor. Öte yandan teknede bulunanların son fotoğrafı ortaya çıktı.

18:10 -

Bugün öğle saatlerinde içinde 10 kişi bulunan ‘Egem’ isimli tekne Eskifoça’nın Kumburnu mevkiinden denize açıldı. Atatürk Adası açıklarına geldiğinde alabora olan tekne battı.

5 KİŞİ KURTARILDI

Aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu teknenin battığı ihbarı üzerine bölgeye Sahil Güvenlik ekipleri sevk edildi. Ekipler batan teknenin yakınların suda yaşam mücadelesi veren ve oldukça yorgun oldukları görülen 5 kişiyi kurtardı. Bitkin halde tekneye çıkartılan 5 kişiye ilk müdahale ekipler tarafından yapıldı.

1 KİŞİNİN DURUMU AĞIR

Bölgede sürdürülen arama-kurtarma çalışmalarında ise 3 kadın ile 9 yaşındaki bir erkek çocuğun cesedine ulaşıldı. Ölenlerden 1’inin cesedi Foça Bueno Plajı’na getirildi.

Diğer 3 kişinin cesedi ile kurtarılan 5 kişi Foça Balıkçı Barınağı’na götürüldü. Kurtarılanlar arasındaki durumu ağır olan bir kişiye sağlık ekipleri ilk müdahaleyi balıkçı barınağında yaptı.

FOTO: DHA

KAYIP 1 KİŞİ ARANIYOR

Kurtarılanların ifadesinden yola çıkan Sahil Güvenlik ekipleri, kayıp olduğu anlaşılan Sarp Göksoy için ise bölgedeki arama kurtarma çalışmalarını sürdürüyor.

SON FOTOĞRAF ORTAYA ÇIKTI

Öte yandan ilçede yaşanan tekne faciası öncesi tekne içerisinde bulunanların son fotoğrafı ortaya çıktı. Fotoğrafta içerisinde kadın ve çocukların da bulunduğu teknenin bir tatil köyünde durduğu görüldü. İHA-DHA

Tekne faciası öncesi son fotoğrafları bu oldu. FOTO: İHA

Son güncelleme: 12:48 06.08.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more