Vakıfbank Yönetim Kurulu’na atanan Hamza Yerlikaya’ya resmi belgede sahtecilikten dava açılmış!

Vakıfbank Yönetim Kurulu Üyesi olan Gençlik ve Spor Bakanlığı Yardımcısı ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Hamza Yerlikaya'nın üniversiteye kayıt için resmi belgede sahtecilik yaptığı iddiasıyla yargılandığı ortaya çıktı. Milliyet gazetesinin 15 Ekim 1999 tarihli nüshasında yer alan haberde, "Yerlikaya, savunmasında ortaokul mezunu olduğunu belirterek, 1995-96'da tanımadığı bir şahsın kendisine lise diploması sağladığını söyledi. Bu diploma ile Gazi Üniversitesi'ne kayıt olduğunu vurgulayan Yerlikaya, söz konusu şahsa diploma için para ödemediğini ifade etti" denildi.

Vakıfbank Yönetim Kurulu’na atanan Hamza Yerlikaya’ya resmi belgede sahtecilikten dava açılmış!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Başdanışmanı Hamza Yerlikaya, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamaya göre Vakıfbank Yönetim Kurulu üyesi oldu.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığı görevinin yanı sıra, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcılığı yapan Yerlikaya'nın yaklaşık 12 bin 500 TL maaşla bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak Vakıfbank'ta görev yapacak olması tepki çekti.

YERLİKAYA’YA “RESMİ BELGEDE SAHTECİLİK” DAVASI

Milliyet gazetesinin 15 Ekim 1999 tarihli nüshasında yer alan haberinde, Yerlikaya’nın üniversiteye kayıt için resmi belgede sahtecilik yaptığı iddiasıyla 8 yıla kadar hapis cezası istemiyle açılan davaya Ankara’da devam edildiği belirtildi.

Haberin devamında şu ifadeler yer aldı:

* Yerlikaya, savunmasında ortaokul mezunu olduğunu belirterek, 1995-96’da tanımadığı bir şahsın kendisine lise diploması sağladığını söyledi.

* Bu diploma ile Gazi Üniversitesi’ne kayıt olduğunu vurgulayan Yerlikaya, söz konusu şahsa diploma için para ödemediğini ifade etti.

* Mahkeme, Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’ndan diploma aslının istenmesine karar vererek, duruşmayı erteledi.

Mahkemenin sonucuyla ilgili bilgiye ise ulaşılamadı.

RTÜK Başkanı Şahin'in Halkbank Yönetim Kurulu üyeliğine seçilmesine tepki İlginizi Çekebilir RTÜK Başkanı Şahin'in Halkbank Yönetim Kurulu üyeliğine seçilmesine tepki Hamza Yerlikaya'nın ataması dünya medyasında İlginizi Çekebilir Hamza Yerlikaya'nın ataması dünya medyasında

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...