Yargı bir intikam aracı haline geldi

AKP’nin kurucu vekillerinden Kemal Albayrak, başlıktaki tespiti yaptı ve ekledi: Hukuk, demokrasi dediler, oligarşiye yöneldiler.

Yargı bir intikam aracı haline geldi

AKP'nin kurucu milletvekillerinden olan Kemal Albayrak, partisini sert sözlerle eleştirdi. Albayrak, SÖZCÜ'ye yaptığı açıklamada bazı siyasilerin ‘tövbe-i nasuh' (Günahların bağışlanması için Allah'a yapılan af dileme talebi) önerdiğini belirtip, “Siyasette tövbe-i nasuh olmaz. Tövbe, yaratıcıya yapılır. Her türlü gayri meşru işleri yap, sessiz kal, zulümler, yanlış güce uygun kararlar ver, bunun çözümü adalettir” dedi. Albayrak, Metraj Prodüksiyon isimli firmanın sorularına ise şu yanıtları verdi:

SİYASAL SİSTEMDE SIKINTI VAR
Parti içinde Erdoğan'ı eleştirmenin mümkün olmadığını belirten Kemal Albayrak, “Bugünkü sistem genel başkanı kutsal ve korunmalı addediyor. Bundan dolayı da siyasal sistemde sıkıntı var” dedi.

AKIL DEDİLER AMA: “(AK Parti'de kurulduğu gün ile bugün arasında nasıl fark var) Çok şey söylenebilir. ‘Akıl, bilim, hukuk, demokrasi' dediler, oligarşiye yöneldiler. ‘Kaynaştıracağız' dediler ayrıştırma yarattılar. Yargıyı ve devleti intikam aracı olarak kullandılar. Ekonomide çöküşe gittiler.

KÖLELİK KÜLTÜRÜ: (Herkes parti içinde özgürce tartışıyor mu?) Tartışamıyorlar çünkü korku var. Korku düşünce yaratmaz, düşüncenin olmadığı bir yerde kölelik vardır. AK Parti kölelik ve itaat kültürüne dayalı bir sistemle yönetiliyor.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...