Elon Musk milyar dolarlık yatırım kararını bir tweetle duyurdu!

Elon Musk, Tesla fabrikasının açılmasına izin verilmediği için şirketin genel merkezini California eyaletinden taşıyacağını duyurdu. Musk, fabrikanın bulunduğu Alameda ilçesine de dava açacağını belirtti.

Elon Musk milyar dolarlık yatırım kararını bir tweetle duyurdu!

Tesla ve SpaceX’in kurucusu Güney Afrikalı girişimci Elon Musk, Tesla fabrikasının açılmasına corona virüsü önlemleri yüzünden izin verilmediği için şirketin genel merkezini California eyaletinden taşıyacağını duyurdu.

TEKSAS’A TAŞINIYOR

BBC Türkçe’de yer alan habere göre, fabrikanın bulunduğu Alameda ilçesine de dava açacağını belirten Musk, fabrikanın Teksas eyaletine taşınması için girişimlerde bulunacaklarını belirtti.

Musk, daha önce ABD’de corona virüsü salgınına karşı uygulanan sosyal mesafe ve karantina önlemlerinin anayasaya aykırı ve “faşistçe” olduğunu öne sürerek “Amerikalılara kahrolası özgürlüklerini geri verin” demişti.

Musk, CEO’su olduğu elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın gelirlerinin ele alındığı bir toplantıda, “İnsanları anayasal haklarına aykırı olarak zorla evlerine hapsediyorsunuz. Yanlış ve korkunç yollarla insanların özgürlüklerini ellerinden alıyorsunuz. Bu, insanları Amerika’ya getiren ya da Amerika’yı inşa ettiği değerlere aykırı” diye konuşmuştu.

BİR TWEET SONRASI TESLA’NIN DEĞERİ DÜŞMÜŞTÜ

Musk, Twitter hesabından 1 Mayıs tarihinde “Tesla hisseleri çok pahalı bence” mesajını paylaşmıştı.

Bu mesaj üzerine Tesla'nın hisse değeri 144 milyar dolardan 129 milyar dolara sert düşüş göstermişti.

Musk'ın milyarlarca dolarlık çılgın projesi adım adım hayata geçiyor: Üzerimizden geçip gittiler İlginizi Çekebilir Musk'ın milyarlarca dolarlık çılgın projesi adım adım hayata geçiyor: Üzerimizden geçip gittiler Tesla Roaster'ın üretimi gecikecek! İlginizi Çekebilir Tesla Roaster'ın üretimi gecikecek!
ABD Amerika BBC Türkçe CEO Corona dava Dünya Elon Musk internet otomobil Reuters Tesla TÜRKÇE tweet Twitter
Loading...