Sözcü Plus Giriş

Corona virüsü hackerların yeni silahı oldu! E-Postalar acil mesajı ile geliyor…

Corona virüsü paniği tüm dünyada sürüyor. Corona virüsü nedeniyle ölenlerin sayısı 492'ye ulaşırken diğer tarafta virüsten elektronik ortamda faydalanmak isteyenler ortaya çıktı. Hackerların büyük çapta siber saldırılar gerçekleştirmek için corona virüsü korkusundan faydalandığı, güvenlik araştırmacıları tarafından dile getirildi.

Güncellenme: 10:43, 05/02/2020
Corona virüsü hackerların yeni silahı oldu! E-Postalar acil mesajı ile geliyor…

Güvenlik firması Proofpoint’e göre insanları kandırmak için corona virüsü temalı yemler kullanan kötü amaçlı yazılım ve e-posta virüsleri, bir düzineden fazla ülkeye yayıldı.

Şirket ayrıca, saldırganların kötü niyetli faaliyetleri için URL oluşturmaya ve corona virüsü ile ilgili sahte web siteleri kurmaya başladığını gözlemledi.

İndependent Türkçe’de yer alan habere göre; dolaşımdaki e-postalar, virüsün yayılmasına yönelik yeni gelişmelerle ilgili acil mesaj içeriyormuş gibi görünen bir belgeyle birlikte geliyor.

Hacker grubu TA542’nin Japonya’da yaydığı mesaj, yeni vakaların bildirildiğini iddia ederek okuru yüz maskeleri ve diğer korunma yöntemleriyle ilgili önemli mesajı okumak için eki açmaya davet ediyor.

Eki açmak, banka hesaplarının giriş bilgileri gibi değerli kişisel bilgileri çalabilen ve Emotet diye bilinen son derece kötü amaçlı yazılımı devreye sokuyor. Virüs bulaşmış cihaz daha sonra başka saldırılar başlatmak için de kullanılabiliyor.

Emotet daha önce, iklim aktivisti Greta Thunberg’le ilgili kampanyalarda ve “Noel partisi” ya da “Cadılar Bayramı partisine” dair ayrıntılar vadeden sezonluk e-postalarda kullanılıyordu.

İlginizi ÇekebilirSağlık depremi sarsmaya devam ediyor! Ölü sayısındaki sıçrama dehşet vericiSağlık depremi sarsmaya devam ediyor! Ölü sayısındaki sıçrama dehşet vericiİlginizi ÇekebilirCorona virüsü belirtileri nelerdir? Corona virüsü belirtileri nelerdir?
Yayınlanma Tarihi:10:18,