ABD’de bomba alarmı! Polis alarma geçti

ABD'nin başkenti Washington DC'de güvenlik güçleri, Kongre Binası Kütüphanesi yakınlarında bir araçta olası bir patlayıcı cihaz ihbarı üzerine harekete geçti. Şüphelenilen aracın sürücüsü sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı canlı yayında, ABD Başkanı Joe Biden’ın istifa etmesini istedi.

ABD’de bomba alarmı! Polis alarma geçti

ABD’nin başkenti Washington DC’de içerisinde patlayıcı cihaz olduğundan şüphelenilen araç paniğe neden oldu. Güvenlik güçleri, Washington DC’de bulunan Kongre Binası Kütüphanesi çevresindeki bir araçta olası bir patlayıcı cihaz ihbarı üzerine harekete geçti.

TAHLİYE EDİLDİ

ABD Kongre Polisi tarafından yapılan açıklamada, memurların ABD Kongre Binası ile ABD Yüce Mahkemesi Binası arasında yer alan Kongre Binası Kütüphanesi yakınlarındaki şüpheli bir araca yanıt verdiğini belirtilerek, kütüphanenin çevresinin ve ABD Cannon House Ofis Binası’nın tahliye edildiği kaydedildi.

Ayrıca polis yakınlardaki kongre personeli ofislerini de tahliye ederek, insanları sakin kalmaya ve gerekirse bölgeden uzaklaşmak için yeraltı tünellerini kullanmaya teşvik etti.

Güvenlik güçleri yetkilileri tarafından yapılan açıklamada ise, olay yerindeki müfettişlerin cihazın çalışabilir bir patlayıcı olup olmadığını ve aracın içindeki şahsın bir fünye tutup tutmadığını belirlemek için çalıştıkları ifade edildi.

Olay yeri, polis araçları ve barikatlarla erişime kapatılırken, yaşanan olaya ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI) ve ABD Alkol, Tütün, Ateşli Silahlar ve Patlayıcılar Bürosu’nun (ATF) olaya müdahale ettiği belirtildi.

SOSYAL MEDYADAN CANLI YAYIN YAPTI

ABD basınında yer alan haberlerde şüphelinin Floyd Ray Roseberry olduğu öne sürülerek, Roseberry'nin sosyal medya hesabı üzerinden 30 dakikalık bir canlı yayın yaptığı aktarıldı. Canlı yayında konuşan Roseberry, ABD Başkanı Joe Biden'ın istifa etmesini istedi. Yayında devrimin başladığını belirten Roseberry, elinde patlayıcı olduğunu iddia ettiği tenekeyi gösterdi.

Kongre Polis Şefi Thomas Manger yaptığı açıklamada, müzakerecilerin şüpheliyle iletişim halinde olduğunu ve bir “çözüme” ulaşmaya çalıştıklarını ifade ederek, “Şu anda amacının ne olduğunu bilmiyoruz” dedi.

ABD'de hastanelerde yatak sıkıntısı başladı İlginizi Çekebilir ABD'de hastanelerde yatak sıkıntısı başladı