ABD’de özel jet binanın üzerine düştü

ABD’nin Connecticut eyaletinde yer alan Farmington kentindeki sanayi bölgesinde bulunan bir binanın üzerine özel jet düştü.

ABD'nin Connecticut eyaletinde yer alan Farmington kentindeki sanayi bölgesinde bulunan bir binanın üzerine Cessna Citation 560X tipi özel jet düştü.

Farmington polisi, kazanın meydana geldiği Hyde Road bölgesini tahliye ederken, insanlardan bölgeden uzak durmalarını istedi. Olay yerine çok sayıda itfaiye ve ambulans ekibi sevk edildi.

4 YOLCU İLE KALKIŞ YAPTI

ABD basınında yer alan haberlerde, uçağın Plainville’deki Robertson Havalimanı’ndan 4 yolcu ile kalkış yapmasının ardından teknik bir arza sonucu irtifa kaybederek düştüğü aktarıldı. Uçağın, Kuzey Karolina’daki Dare County Bölge Havalimanı’na gittiği belirtildi.

Jetin düştüğü binada kimsenin bulunmadığı fakat uçaktaki tüm yolcu ve mürettebatın hayatını kaybettiği düşünülüyor. Yetkililer kazada kişinin hayatını kaybettiğine ilişkin henüz açıklama yapmadı. İHA

Onlarca insan öldü: Filipinler'de askeri uçak düştü İlginizi Çekebilir Onlarca insan öldü: Filipinler'de askeri uçak düştü Rusya'da paraşütçüleri taşıyan uçak düştü: Çok sayıda ölü ve yaralı var İlginizi Çekebilir Rusya'da paraşütçüleri taşıyan uçak düştü: Çok sayıda ölü ve yaralı var