BioNTech’in ardından bir aşıya daha üçüncü doz onayı çıktı

Avrupa İlaç Ajansı (EMA), ikinci aşıdan en az altı ay sonra 18 yaş ve üstü kişiler için Moderna'nın geliştirdiği Covid-19 aşısının üçüncü dozunun uygulanmasına onay verdi.

BioNTech’in ardından bir aşıya daha üçüncü doz onayı çıktı

Avrupa'da Pfizer/Biontech'in ardından bir aşı daha üçüncü doz onayını aldı.

Avrupa İlaç Ajansı (EMA) tarafından yapılan yazılı açıklamada, Moderna'nın Covid-19'a karşı geliştirdiği “Spikevax” adlı aşının üçüncü dozuna onay verildiği aktarılarak, üçüncü dozun ikinci aşıdan en az altı ay sonra 18 yaş ve üstü kişilere uygulanacağı ifade edildi.

6 VE 8 AY SONRA

Açıklamada, “Veriler, ikinci dozdan 6 ila 8 ay sonra verilen üçüncü bir Spikevax dozunun antikor seviyeleri azalan yetişkinlerde antikor seviyelerinde bir artışa yol açtığını gösteriyor” denildi.

“MODERNA KRİTERLERİ KARŞILAMIYOR”

ABD Gıda ve İlaç Dairesi'nde (FDA) görev yapan bilim insanları, daha önce Moderna'nın, geliştirdiği Covid-19 aşısının takviye dozlarını kullanıma sokmaya destek alabilmek için gereken tüm kriterleri karşılamadığını söylemişti. Bilim insanları buna gerekçe olarak da, aşının ilk iki dozunun etkinliğinin güçlü kalmayı sürdürmesini göstermişti.

Bilim insanları uyardı: Moderna kriterleri karşılamıyor İlginizi Çekebilir Bilim insanları uyardı: Moderna kriterleri karşılamıyor Bugünkü vefat ve vaka sayısı kaç? Bakan Koca corona virüsü tablosunu paylaştı İlginizi Çekebilir Bugünkü vefat ve vaka sayısı kaç? Bakan Koca corona virüsü tablosunu paylaştı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
ABD Avrupa Bilim BioNTech Corona Pazartesi Sağlık Sağlık Bakanı Sağlık Bakanlığı
Loading...