Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özbekistan Cumhurbaşkanı ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev ile telefonda görüştü. Görüşmede, Erdoğan, Türkiye-Özbekistan ilişkilerinin her alanda geliştirilmesi için gayretlerini sürdüreceklerini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özbekistan Cumhurbaşkanı ile görüştü

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede, Özbekistan’da yeniden Cumhurbaşkanı seçilmesi dolayısıyla Şevket Mirziyoyev’i tebrik ederek, seçim sonuçlarının kardeş Özbekistan halkı için hayırlı olması temennisinde bulundu.

Gücünü ortak tarih ve kültürden alan iki ülke ilişkilerinin yeni dönemde daha da güçleneceğine, stratejik ortaklığın dayanışma ve samimiyetle daha da pekişeceğine inandığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye-Özbekistan ilişkilerinin bölgesel güvenlik, istikrar ve refaha katkıda bulunacak şekilde her alanda geliştirilmesi için gayretlerini sürdüreceklerini ifade etti.

Erdoğan: Her evde, kapıcısında araba var, araç yetişmiyor İlginizi Çekebilir Erdoğan: Her evde, kapıcısında araba var, araç yetişmiyor Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kabine toplantısı sonrası büyükelçilerle ilgili açıklama İlginizi Çekebilir Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kabine toplantısı sonrası büyükelçilerle ilgili açıklama

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...