Facebook çalışanlarının şirket binalarına giremediği iddia edildi

Sosyal medya uygulamaları WhatsApp, Facebook ve Instagram’a dünya genelinde erişim sağlanamazken, durum değerlendirmesi yapmak üzere şirket binalarına gelen Facebook çalışanlarının içeri giremediği iddia edildi.

Facebook çalışanlarının şirket binalarına giremediği iddia edildi

Dünyanın her yerinden sosyal medya kullanıcılarının WhatsApp, Facebook ve Instagram'a erişim sorunu devam ederken, ABD’nin öne gelen gazetelerinden New York Times’ın muhabiri Sheera Frenkel ilginç bir iddia ortaya attı.

ÇALIŞANLAR İÇERİ GİREMEDİ

Frenkel, Twitter hesabında yaptığı açıklamada, hala devam eden küresel erişim sorununun boyutlarını değerlendirmek üzere şirket binalarına gelen Facebook çalışanlarının içeri giremediğini öne sürdü.

İddiasını adını açıklamadığı bir Facebook çalışanı ile yaptığı telefon görüşmesine dayandıran Frenkel, çalışanların kartlarının kapıları açmadığını ifade etti.

FACEBOOK’UN HİSSELERİNDE YÜZDE 5’İN ÜZERİNDE DEĞER KAYBI

Facebook, WhatsApp ve Instagram’la ilgili küresel ölçekteki erişim sorunu, üç sosyal medya platformunu da çatısı altında barındıran Facebook’un New York borsasındaki hisselerini olumsuz etkiledi.

Söz konusu uygulamalara erişim sorunu devam ederken, Facebook’un hisseleri yüzde 5’in üzerinde değer kaybetti. İHA

Twitter'dan çöken Instagram, Facebook ve WhatsApp'a dikkat çeken gönderme İlginizi Çekebilir Twitter'dan çöken Instagram, Facebook ve WhatsApp'a dikkat çeken gönderme WhatsApp, Facebook ve Instagram çöktü İlginizi Çekebilir WhatsApp, Facebook ve Instagram çöktü