İçinde çok sayıda işçi vardı! Nijerya’da 21 katlı bina çöktü

Nijerya’nın Lagos kentinde inşaat halindeki 21 katlı bina çöktü. Yetkililer, birçok işçinin enkaz altında mahsur kaldığını açıklarken gelen ilk bilgilere göre 3 kişinin cansız bedenine ulaşıldı.

Nijerya'nın en büyük kenti ve eski başkenti Lagos'ta inşaat halindeki 21 katlı bina çöktü. İkoyi bölgesinde bulunan binanın enkazında çok sayıda işçinin mahsur kalmış olabileceği belirtilerek, olay yerine arama-kurtarma ekiplerinin sevk edildiği aktarıldı.

Lagos Eyaleti Acil Durum Yönetim Ajansı (LASEMA) tarafından yapılan açıklamada, enkaz altında mahsur kalanları kurtarmak için çok sayıda ekibin bölgede olduğu ve acil müdahale planının devreye sokulduğu ifade edildi.

3 KİŞİ ÖLÜ OLARAK ÇIKARILDI

Lagos Emniyet Müdürü Hakeem Odumosu, can kayıplarını doğrulayarak, 3 kişinin ise enkazdan sağ çıkarıldığını açıkladı. Binanın neden çöktüğü henüz bilinmezken, görgü tanıkları inşaat halindeki binanın katlarının birbirlerinin üzerine çökerek yıkıldığını ifade etti.

Lagos'ta 2019 yılında bir okulun çökmesi sonucu 10 kişi, 2014’te ise 6 katlı binanın çökmesi sonucu 116 kişi hayatını kaybetmişti.

Nijerya'da yasa dışı petrol rafinerisinden patlama: 25 ölü İlginizi Çekebilir Nijerya'da yasa dışı petrol rafinerisinden patlama: 25 ölü Nijerya ile Türkiye arasında enerji, madencilik alanında sekiz mutabakat zaptı imzalandı İlginizi Çekebilir Nijerya ile Türkiye arasında enerji, madencilik alanında sekiz mutabakat zaptı imzalandı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...