İngiliz siyasetçi bıçaklandı

İngiltere Başbakanı Johnson'ın partisi Muhafazakarlar'dan siyasetçi David Amess ofisinde bıçaklandı. Amess'in yaşamını yitirdiği açıklandı.

İngiliz siyasetçi bıçaklandı

İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın Muhafazakar Partisi’nde görevli 69 yaşındaki siyasetçi David Amess’in bir kilisedeki görüşme sırasında bıçaklandığı duyuruldu.

Sky News’un son dakika gelişmesi olarak servis ettiği gelişmede Essex’teki Southend West’i temsil eden siyasetçiye ilk müdahalenin olay yerinde yapıldığı kaydedildi.

Amess, kilisedeki görüşmesinin duyurusunu kişisel Twitter hesabından duyurmuştu.

SALDIRGAN GÖZALTINA ALINDI

1983 yılında parlamentoya seçilen ve “hayvan hakları” konusunda uzmanlaşan Amess’in bıçaklanması ülkede şok etkisi yarattı. İngiliz polisi saldırganın gözaltına alındığını duyurdu. Olay yerinde olan Muhafazakar siyasetçilerden John Lamb, “Halen kilisede ve bizim onu görmemizi istemiyorlar. Durumu ciddi gibi görünüyor” dedi.

Yetkililer Leigh-on-Sea’daki Metodist Kilisesi’nde müdahale edilen Amess’in sağlık durumu ile ilgili detaylı bir bilgi vermedi.

İngiliz polisi, seçmenleriyle bir araya geldiği bir etkinlik sırasında kiliseye giren saldırganın bıçakladığı siyasetçinin yaşamını yitirdiğini duyurdu. Yetkililer saldırganı sorgulamaya başladıklarını açıkladı.

İngiltere'de 43.000 kişinin Covid-19 test sonuçları yanlış verilmiş İlginizi Çekebilir İngiltere'de 43.000 kişinin Covid-19 test sonuçları yanlış verilmiş

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...