İsrail güçleri, 94 Filistinliyi yaraladı

İsrail güçlerinin, Batı Şeria'da Yahudi yerleşimlerini protesto etmek için düzenlenen gösterilere müdahalesi sonucu 94 Filistinli yaralandı.

İsrail güçleri, 94 Filistinliyi yaraladı

Filistinliler, Batı Şeria’nın kuzeyindeki Nablus kentine bağlı Beita beldesinde Yahudi yerleşimlerine karşı cuma namazı sonrası gösteri düzenlemişti.

Beita Belediye Başkan Yardımcısı Musa Hamayel'in 2 bin Filistinlinin katıldığını söylediği gösteriye İsrail güçleri müdahale etti. Filistin Kızılay’ından yapılan açıklamada, İsrail güçlerinin Beyta beldesinde düzenlenen gösteriye müdahale etmesi sonucu 94 Filistinlinin yaralandığı belirtildi. Yaralılardan 17'sinin plastik mermi ile vurulduğu ifade edildi.

Öte yandan Filistinliler, Beyta’da İsrail yerleşim karakolu Avitar’ın yasa dışı inşa edilmesine tepki olarak Mayıs ayından bu yana gösteriler düzenliyor.

ABD Başkanı Biden ve İsrail Başbakanı Bennett ilk kez bir araya geliyor İlginizi Çekebilir ABD Başkanı Biden ve İsrail Başbakanı Bennett ilk kez bir araya geliyor İsrail'den Gazze'ye saldırı İlginizi Çekebilir İsrail'den Gazze'ye saldırı