İtalya’da tarihi köprüde yangın çıktı

İtalya’nın başkenti Roma’daki Tiber Nehri üzerindeki tarihi Demir Köprü yangın nedeniyle hasar gördü.

İtalya’da tarihi köprüde yangın çıktı

İtalya'nın başkenti Roma'da dün gece saatlerinde Tiber Nehri üzerinde yer alan 19. yüzyıldan kalma tarihi Demir Köprü'de yangın çıktı. Yerel medya, yangının köprünün altındaki bir barakada kısa devre nedeniyle çıktığını belirtirken, itfaiye ekipleri ise yangının hasarlı bir gaz borusundan kaynaklandığı ifade etti.

İtfaiye ekiplerinin saatler süren çalışmalarının ardından yangın söndürüldü. Alevler gece karanlığında gökyüzünü aydınlatırken, yetkililer tarafından yapılan açıklamada yangında yaralanan olmadığı belirtildi. Köprünün çevresindeki bölgelerde yangın nedeniyle saatlerce elektrik kesintisi yaşandı. Karayolu trafiği için kullanılan köprü, yangının ardından trafiğe kapatıldı.

1863 yılında inşa edilen ve resmi adı Ponte dell’ Industria (Endüstri Köprüsü) olan yapı yoğun nüfuslu Ostiense ve Portuense semtlerini birbirine bağlıyor. Romalılar 131 metre uzunluğundaki köprüyü diğer taş köprülerin aksine demirden yapılması nedeniyle Demir Köprü olarak isimlendiriyor.

Fransa'da kan donduran sayı: 1950'den beri 3 bin pedofil vakası kayıtlara geçti İlginizi Çekebilir Fransa'da kan donduran sayı: 1950'den beri 3 bin pedofil vakası kayıtlara geçti Fransa'da sağcılar karıştı: Le Pen, kızı yerine Erdoğan'ı eleştiren aşırı sağcıyı destekliyor İlginizi Çekebilir Fransa'da sağcılar karıştı: Le Pen, kızı yerine Erdoğan'ı eleştiren aşırı sağcıyı destekliyor İtalya'da aynı anda Covid ve grip aşısına yeşil ışık İlginizi Çekebilir İtalya'da aynı anda Covid ve grip aşısına yeşil ışık