Johnson’dan dikkat çeken uyarı: Bizi affetmezler

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı’nda (COP26) yaptığı konuşmada, "İklim değişikliğini bugün ciddiye almazsak yarın çocuklarımız için çok geç olabilir. Başarısız olursak bizi affetmezler" dedi.

Johnson’dan dikkat çeken uyarı: Bizi affetmezler

İskoçya’nın Glasgow kentinde düzenlenen Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı'nda dünya liderleri küresel bir tehdit olan iklim değişikliği krizini görüşmek üzere bugün bir araya geldi. Konferansta konuşan İngiltere Başbakanı Boris Johnson, COP26’nın başarısızlığının “dünyada kontrol edilemeyen öfke ve sabırsızlığa” yol açacağı konusunda uyardı.

“KIYAMET SAATİNDE GECE YARISINA BİR DAKİKA KALDI”

Glasgow’daki tarihi iklim görüşmelerinde 120’den fazla dünya liderini sert bir dille karşılayan Johnson, “Harekete geçmek ne kadar uzun sürerse o kadar kötü olur. İnsanlık iklim değişikliği konusunda zamanı çoktan doldurdu. Kıyamet saatinde gece yarısına bir dakika kaldı ve şimdi harekete geçmemiz gerekiyor” dedi.

“BİZİ AFFETMEZLER”

Johnson, “İklim değişikliğini bugün ciddiye almazsak yarın çocuklarımız için çok geç olabilir. Başarısız olursak bizi affetmezler. Evet zor olacak. Evet yapabiliriz, hadi işe başlayalım” ifadelerini kullandı.

Birleşmiş Milletler (BM) tarafından Glasgow’da 31 Ekim-12 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilen İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi 26. Taraflar Konferansı’na 100’den fazla dünya lideri ve on binlerce delege katılıyor.

Macron: İklim krizinin ilk sonuçlarını en yoksul ülkeler yaşıyor İlginizi Çekebilir Macron: İklim krizinin ilk sonuçlarını en yoksul ülkeler yaşıyor Bilim insanları uyarıyor: İklim krizi 3 milyar insan için yaşanmaz koşullar getirecek İlginizi Çekebilir Bilim insanları uyarıyor: İklim krizi 3 milyar insan için yaşanmaz koşullar getirecek

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...