KKTC’nin eski Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu yoğun bakıma alındı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) eski Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu'nun, nörolojik nedenlerden dolayı yoğun bakıma alındığı belirtildi.

KKTC’nin eski Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu yoğun bakıma alındı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) eski Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun, nörolojik nedenlerden dolayı Yakın Doğu Üniversite Hastanesinde kontrol amaçlı yoğun bakıma alındığı belirtildi.

Eroğlu'nun sağlık durumu hakkında bilgilendirme Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Müfit C. Yenen tarafından yapıldı.

“TEDAVİSİ OLUMLU İLERLİYOR”

Başhekim Yenen, “KKTC 3. Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu'nun Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi'nde takibine devam edilmektedir. Tedbir olarak yoğun bakım koşullarında tutulan Sayın Eroğlu'nun sağlık durumu stabildir. Tüm yaşamsal fonksiyonları düzenli olarak izlenmektedir ve herhangi bir cihaza bağlı değildir. Uygulanmakta olan tedavinin olumlu sonuçlarının kısa sürede alınacağı gözlenmektedir. Sayın Eroğlu'nun sağlık durumu ile ilgili yarın daha detaylı bir açıklama yapılacaktır” açıklamasında bulundu.

2010 YILINDA SEÇİMİ KAZANMIŞTI

KKTC’de 19 Nisan 2009 tarihinde yapılan erken genel seçimlerinde 26 milletvekili ile salt çoğunluğun sağlanmasıyla 8’inci kez hükümeti kuran Derviş Eroğlu, 18 Nisan 2010 tarihinde yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerini ilk turda kazanmış ve KKTC'nin 3'üncü Cumhurbaşkanı olmuştu.

 

KKTC'de aşı karşıtları sokağa indi İlginizi Çekebilir KKTC'de aşı karşıtları sokağa indi Rum Kesimi: Kıbrıs Türklerinin pasaportunu iptal edeceğiz İlginizi Çekebilir Rum Kesimi: Kıbrıs Türklerinin pasaportunu iptal edeceğiz