Nike’ın üst düzey yetkilisinden kan donduran açıklama: Sokakta bir genci silahla öldürdüm

Nike'ta uzun yıllardır üst düzey yöneticilik yapan Larry Miller, Philadelphia'da 56 yıl önce bir cinayet işlediğini itiraf etti.

Nike’ın üst düzey yetkilisinden kan donduran açıklama: Sokakta bir genci silahla öldürdüm

ABD merkezli giyim markası Nike’ın uzun yıllardır üst yöneticilerinden olan Larry Miller kan donduran bir itirafta bulundu.

Efsanevi basketbolcu Michael Jordan’ın markasını yöneten Miller, “Ben yalan söylemedim” dedi.

Nike’ın alt markası olan Jordan’ın başkanı olan Miller, Sports Illustrated’a konuştu. Miller, 1965 yılında Philadelphia’nın batısında sokaktaki bir genci vurduğunu söyledi. Henüz 16 yaşındayken cinayet işlediğini söyleyen Miller, hapis cezası çektiğini de dile getirdi.

Spor dünyasının birçok önemli figürüyle yakın temasta olan Miller, Muhammed Ali ile de görüşmüştü.

Yaşadıkları ile ilgili yalan söylemediğini dile getiren Miller, bunu uzun yıllardır bir sır olarak sakladığının da altını çizdi.

Yakın bir arkadaşının çeteler arasındaki çatışma sırasında öldürüldüğünü söyleyen Miller, sarhoş bir halde bir silah alarak sokağa çıktığını ve ilk gördüğü insanı göğsünden vurduğunu söyledi. Miller, 18 yaşındaki Edward White’ı öldürdüğünü itiraf etti.

1997 yılından beri Nike’ta görev alan Miller, Nike Basketball, Jordan ve Converse markalarında üst düzey görev aldı. Miller, iş görüşmelerinde hiçbir zaman hapis cezası aldığı konusunda yalan söylemediğini dile getirdi.

Miller, bu itiraftan önce Michael Jordan ve NBA Başkanı Adam Silver’a bilgi verdiğini de aktardı.

Apple, cinsiyetçiliği ve ırkçılığı ortaya çıkaran çalışanını kovdu İlginizi Çekebilir Apple, cinsiyetçiliği ve ırkçılığı ortaya çıkaran çalışanını kovdu Çip krizi Apple'ı da vurdu: iPhone 13 üretiminde kesinti İlginizi Çekebilir Çip krizi Apple'ı da vurdu: iPhone 13 üretiminde kesinti Nike çalışanlarına bir haftalık 'kafa izni' İlginizi Çekebilir Nike çalışanlarına bir haftalık 'kafa izni'

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...