Taliban, yeni anayasaya hazırlamak için harekete geçiyor

Taliban Sözcüsü Zabihullah Mücahid basına verdiği demeçte, Taliban’ın yeni bir anayasa hazırlamak için gelecek yıl komisyon kurmayı planladığını aktardı.

Taliban, yeni anayasaya hazırlamak için harekete geçiyor

Afganistan'da Taliban'ın kontrolü ele geçirmesinin ardından kurulan geçici hükümetin yeni anayasa için çalışmalara başlayacağı aktarıldı.

Taliban Sözcüsü Zabihullah Mücahid basına verdiği demeçte, Taliban'ın yeni bir anayasa hazırlamak için gelecek yıl komisyon kurmayı planladığını belirterek, “Yeni anayasa yapım süreci birkaç ay içinde başlayacak.

Hükümetimizin ülkemizden bilim adamları, hukukçular ve uzmanlar tarafından oluşturulacak bir anayasaya sahip olması için çalışıyoruz” dedi.

Yeni bir anayasa hazırlama sürecinin ne zaman başlayacağına değinen Mücahid, “Büyük ihtimalle bu çalışma gelecek yıl başlayacak ve komisyon emirliğimiz tarafından atanacak” ifadelerini kullandı.

Taliban ile ilk temas: Türk Büyükelçi ile masaya oturdu İlginizi Çekebilir Taliban ile ilk temas: Türk Büyükelçi ile masaya oturdu Taliban, BM Genel Kurulu'na katılmayı talep etti İlginizi Çekebilir Taliban, BM Genel Kurulu'na katılmayı talep etti