Taliban’dan büyükelçilik açıklaması: Memnuniyetle karşıladığımız bir adım

Taliban hükümetinin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Abdul Qahar Balkhi, Avrupa Birliği'nin (AB) Afganistan'da büyükelçilik açmasına ilişkin, "Afganistan'daki AB misyonunun yeniden başlatılması, memnuniyetle karşıladığımız sağlam ve olumlu bir adımdır" dedi.

Taliban’dan büyükelçilik açıklaması: Memnuniyetle karşıladığımız bir adım

Geçtiğimiz günlerde İngiltere merkezli Financial Times gazetesi tarafından yayınlanan haberlerde, Avrupa Birliği’nin yeni Afgan makamlarıyla sınırlı ilişkisini genişletmek adına Afganistan’daki diplomatik temsilciliğini 1 ay içinde yeniden açmayı düşündüğü kaydedilmişti.

TALİBAN’DAN AÇIKLAMA GELDİ

Daha sonra AB tarafından yapılan açıklamada ise, konu üzerinde halen çalışıldığı belirtilmişti. AB’nin açıklamasının ardından bugün Taliban hükümeti Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Abdul Qahar Balkhi, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, Taliban hükümetinin AB’nin Afganistan’da büyükelçilik açmasını memnuniyetle karşılayacağını kaydetti.

Balkhi, “Afganistan’daki AB misyonunun yeniden başlatılması, memnuniyetle karşıladığımız sağlam ve olumlu bir adımdır. Kabil’deki diğer büyükelçiliklerin güvenliği nasıl garanti ediliyorsa, AB büyükelçiliği ve personelinin güvenliği de garanti altına alınacaktır” ifadelerini kullandı.

Korkunç infaz! Taliban, Afganistanlı kadın voleybolcuyu katletti iddiası İlginizi Çekebilir Korkunç infaz! Taliban, Afganistanlı kadın voleybolcuyu katletti iddiası Taliban: Hükümette yeni değişiklikler olacak ve bunu reformlar takip edecek İlginizi Çekebilir Taliban: Hükümette yeni değişiklikler olacak ve bunu reformlar takip edecek

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...