The Guardian’dan çok konuşulacak Trump-Biden iddiası

The Guardian gazetesi, Donald Trump'ın ABD başkanı olduğu dönemde Joe Biden'la ilk canlı yayın tartışmasına çıkmadan 3 gün önce yaptırdığı corona virüsü testinin "pozitif" sonuçlandığını iddia etti.

The Guardian’dan çok konuşulacak Trump-Biden iddiası

İngiliz The Guardian gazetesi, Donald Trump’ın eski Özel Kalem Müdürü Mark Meadows’un hatıralarını kaleme aldığı ve ilerleyen günlerde satışa çıkması beklenen “The Chief's Chief” kitabının bir kopyasını ele geçirdi.

The Guardian’ın haberine göre Meadows kitapta, Trump’ın 2020 başkanlık seçimi döneminde Biden ile çıkacağı canlı yayın düellosundan önce Covid-19’a yakalandığı döneminden bahsetti.

Buna göre Trump’ın “ilk pozitif testi” 29 Eylül 2020’de Biden ile ilk canlı yayın tartışmasından 3 gün önce sonuçlandı. Meadows’a göre pozitif test sonucu, Trump’ın 26 Eylül’de Pensilvanya’daki seçim mitingi için Beyaz Saray’dan ayrıldığı sırada geldi.

“BAŞKANIN BEYAZ SARAY’DAN ÇIKIŞINI DURDURUN”

Meadows, o zamanki Beyaz Saray Doktoru Sean Conley’in ilk pozitif test sonucundan sonra, “Başkanın Beyaz Saray’dan çıkışını durdurun. Covid testi pozitif çıktı” dediğini, ancak Trump’ı durdurmanın mümkün olmadığını ifade etti.

Meadows, daha sonra Trump’a başka bir sistemle tekrar test yapıldığını, bu kez sonucun negatif sonuçlandığını belirterek, “Umarım ilk gelen test sonucu yanlıştır” ifadelerini kullandı.

Meadows’ın Pensilvanya gezisi boyunca Trump’ın yakın çevresindeki herkese ona pozitif biriymiş gibi davranmaları talimatını verdiğini belirterek, “Gereksiz riskler almak istemedim, ancak endişelenecek bir şey yoksa halkı alarma geçirmek istemedim ki bu yeni ve çok daha doğru teste göre hiçbir şey yoktu” ifadelerini kullandı.

EKİM 2020’DE CORONAYA YAKALANMIŞTI

Önceki ABD Başkanı Trump, 2 Ekim 2020’de yaptığı açıklamada, kendisi ve eşi Melania Trump’ın testinin “pozitif” sonuçlandığını ifade etmişti. Trump, kontrol amaçlı 2 gün Walter Reed Askeri Hastanesine yatırılmış, daha sonra virüsü atlatmıştı.

Kaynaklar itiraf etti: Trump, Biden'ın zaferini engellemeye çalıştı İlginizi Çekebilir Kaynaklar itiraf etti: Trump, Biden'ın zaferini engellemeye çalıştı Eski ABD Başkanı Trump'tan Meghan Markle'a bombardıman: Kraliçe'yi incitti, Harry'yi kullandı İlginizi Çekebilir Eski ABD Başkanı Trump'tan Meghan Markle'a bombardıman: Kraliçe'yi incitti, Harry'yi kullandı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
ABD beyaz Beyaz Saray canlı canlı yayın Corona Covid-19 Donald Trump Joe Biden Melania Trump seçim
Loading...