Trump kararını verdi! 20 Ocak’taki törene katılmayacak

ABD Başkanı Donald Trump, 20 Ocak'da başkanlık görevini devredeceği Joe Biden'ın yemin törenine katılmayacağını açıkladı.

Trump kararını verdi! 20 Ocak’taki törene katılmayacak

ABD Başkanı Donald Trump, sosyal medya hesabından 3 Kasım başkanlık seçimlerini kazanan Joe Biden’ın 20 Ocak’taki yemin törenine katılmayacağını açıkladı.

Trump paylaşımında, “Soran herkese, 20 Ocak’taki yemin törenine gitmeyeceğim” ifadesini kullandı.

Trump, “Bana oy veren 75 milyon vatansever, Amerika'yı tekrar harika yapacak ve gelecekte de yüksek sese sahip olacak. Hiçbir şekilde saygısızlık veya haksız muamele görmeyecekler” dedi.

Trump, önceki gün iki dönem görev yapmayacağını kabul etmiş, ancak bu açıklamasının ardından Biden’ı tebrik etmemişti. 20 Ocak’taki yemin törenine ilişkin bir video yayınlayan Trump, “20 Ocak’ta yeni bir yönetim göreve başlayacak” ifadesini kullanmıştı.

Söz konusu videoya ilişkin Beyaz Saray’a yakın bir kaynak, ABD Kongresi baskını sonrası yaşanan istifalar ve görevden alma çağrıları nedeniyle Trump’ın böyle bir video çektiğini aktardı.

BUSH VE OBAMA TÖRENE KATILACAK

20 Ocak’taki yemin törenine eski ABD başkanları Bill Clinton, George W. Bush ve Barack Obama’nın katılacağı açıklandı. Jimmy Carter’ın ise sağlık sorunları nedeniyle törene katılmayacağı belirtildi.

Trump'ın Danışmanı Cipollone istifaya hazırlanıyor İlginizi Çekebilir Trump'ın Danışmanı Cipollone istifaya hazırlanıyor Trump yargılanır mı? Siyasi kariyeri bitti mi? İlginizi Çekebilir Trump yargılanır mı? Siyasi kariyeri bitti mi?

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...