Yeni Zelanda Başbakanı’ndan “Covid-19 hastalarıyla seks yapmayın” uyarısı

Çok sıkı önlemlere rağmen vaka sayılarının tekrar artışa geçtiği Yeni Zelanda'da Başbakan Jacinda Ardern dikkat çeken bir açıklama yaptı.

Yeni Zelanda Başbakanı’ndan “Covid-19 hastalarıyla seks yapmayın” uyarısı

Corona virüsü salgınının başladığı günden beri sınırlarını sık sık kapatan ve çok sıkı Covid-19 önlemleri alan Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklamalarla gündem oldu.

Basın mensubunun sorusu sırasında Ardern şekilden şekle girdi.

Sağlık Bakanı Dr. Ashley Bloomfield ile günlük basın toplantısını gerçekleştiren Ardern, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bir basın mensubu, Auckland’daki bir hastanede bir hasta ile refakatçinin cinsel ilişkiye girdiğine dair iddialar ile ilgili soru sordu.

Soru sorulurken Yeni Zelanda Başbakanı, surattan surata girerken Dr.  Bloomfield da, “Şu an içinde bulunduğumuz ortamda bu yüksek riskli bir aktivite” dedi. Daha sonra söz alan Ardern ise, “Ben genel olarak Covid-19 durumundan bağımsız olarak bu tür etkileşimlerin hastanelerin ziyaret saatlerinde yapılmaması gerektiğini düşünüyorum. Benim fikrim bu” dedi.

İklim değişikliği Yeni Zelanda'da en sıcak kışı yaşattı İlginizi Çekebilir İklim değişikliği Yeni Zelanda'da en sıcak kışı yaşattı Yeni Zelanda'daki kapanmalar Covid bakanının gafı ile eğlenceli bir hale geldi İlginizi Çekebilir Yeni Zelanda'daki kapanmalar Covid bakanının gafı ile eğlenceli bir hale geldi Yeni Zelandalı bakanın canlı yayın kazası... Oğlu cinsel organ şeklinde havuçla odayı bastı İlginizi Çekebilir Yeni Zelandalı bakanın canlı yayın kazası... Oğlu cinsel organ şeklinde havuçla odayı bastı Yeni Zelanda'ya Yüzüklerin Efendisi darbesi: Dizi Birleşik Krallık'a taşınıyor İlginizi Çekebilir Yeni Zelanda'ya Yüzüklerin Efendisi darbesi: Dizi Birleşik Krallık'a taşınıyor
Başbakan Bilim canlı canlı yayın Corona dizi Kalkınma Bakanı kaza Sağlık Sağlık Bakanı Sanat seks Twitter Yeni Zelanda