İstanbul Milli Eğitim Müdürü Yazıcı: Sayı değişiyor ancak korkutucu sonuçlara ulaşılmadı

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, yüz yüze eğitimde geride bırakılan iki haftalık süreci değerlendirdi. Yazıcı "İstanbul'da karantina sebebiyle tamamen kapalı okul yok. Sayı düzenli olarak değişiyor ancak korkutucu sonuçlara ulaşılmadı" dedi.

İstanbul Milli Eğitim Müdürü Yazıcı: Sayı değişiyor ancak korkutucu sonuçlara ulaşılmadı

Corona virüsü salgını gölgesinde yüz yüze eğitimde üçüncü haftaya girildi. TRT Haber’e konuşan İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, geride kalan iki haftanın değerlendirmesini yaptı:

– Okullarımızın uyum haftası ve genel eğitim öğretimin başlamasıyla denetimleri yapıldı, enfeksiyondan ve salgından korunma anlamında bilgilendirmesi yapıldı. İstanbul’umuza 6 bin destek personeli de görevlendirilerek okullarımız güçlendirildi. Meslek liselerimizin ürettiği maske ve dezenfaktanlar dağıtıldı.

– İstanbul’da karantina sebebiyle tamamen kapalı okul yok. Sayı düzenli olarak değişiyor ancak korkutucu sonuçlara ulaşılmadı.

– Bir öğrencide vaka tespit edildiğinde okulların girişinde en az 2 kez ateş ölçümü ve semptom kontrolü yapılıyor öğretmenler dahil. Teneffüslerde sınıf üzerinde tutulmaya gayret ediliyor. Okulların temizlenmesi ve havalandırılması sistematik olarak yapılıyor. Öğretmenlerimizin aşılanmaya olan duyarlılıkları çok anlamlı. Bu zaten aşılanma oranlarına da yansıyor.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer: Okulları kapalı tutma lüksümüz yok İlginizi Çekebilir Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer: Okulları kapalı tutma lüksümüz yok
Corona Haber istanbul Maske Milli Eğitim Bakanı okul Sözcü TRT yüz yüze