Sınav karmaşası

Liselerde ikinci dönem sınavları 3 Mayıs 2021’e alındı. İlkokul 4. sınıf ve ortaokul sınavları yapılacak.

Sınav karmaşası

Liselerde birinci dönem yapılmayan sınavlar bitti. İkinci dönem sınavları 29 Mart pazartesi günü yerine 1 ay ertelenerek, 3 Mayıs 2021'e alındı. İlkokul 4. sınıf ve ortaokul sınavları yapılacak.

LİSELER ERTELENDİ

İlk dönemden kalan lise sınavları bugün tamamlanıp, notlar e-okul sistemine girilecek. Sorumluluk sınavlarının 31 Mart Çarşamba günü bitmesi gerekiyor. MEB, liselerdeki 9, 10 ve 11. sınıfların 29 Mart'ta başlayacak ikinci yazılılarını 3 Mayıs 2021'e erteledi. YKS'ye girecek olan 12. sınıfların sınavları ertelenmedi.

ORTAOKULLAR SINAVA

2020-2021 eğitim öğretim yılının birinci dönemini yazılı notuna bakılmaksızın tamamlayan ilkokul 4. sınıf öğrencileri ile ortaokul 8. sınıf öğrencileri sınava okullarında alınacak. Kovid-19 salgınında, ‘yüksek' ve ‘çok yüksek' risk grubundaki illerde okuyan 5, 6 ve 7. sınıflarda 26 Mart'tan sonra planlanan sınavlar da 3 Mayıs'tan sonra yapılacak. Sınavlara katılmayanlar daha sonra mazeret sınavına alınacak.

 

Ekrem İmamoğlu'ndan MEB ve Bakan Ziya Selçuk'a yüz yüze sınav mesajı İlginizi Çekebilir Ekrem İmamoğlu'ndan MEB ve Bakan Ziya Selçuk'a yüz yüze sınav mesajı Öğretmenler ilkokullarda Andımız'ı okuma eylemi başlattı İlginizi Çekebilir Öğretmenler ilkokullarda Andımız'ı okuma eylemi başlattı
Loading...