Amerikalı zenginleri taşıyan ‘Azamara Journey’ Kuşadası’na yanaştı

Kuşadası'nın salgını döneminden sonra bu yıl kruvaziyer turizminden yüzü gülmeye başladı. Zengin Amerikalıları taşıyan ‘Azamara Journey' Kuşadası limanına yanaştı.

Amerikalı zenginleri taşıyan ‘Azamara Journey’ Kuşadası’na yanaştı

Aydın'ın Kuşadası ilçesi Ege Port Kuşadası limanına, Malta bayraklı Azamara Journey isimli kruvaziyer gemisi yanaştı.

‘Zenginler gemisi’ olarak anılan gemiden ilçeye 350 turist giriş yaptı. Çoğunluğu Amerikalı yolcular, limanda halk oyunları ekibi tarafından karşılandı.

Kuşadası Ege Liman İşletmelerine yanaşan gemiden inen turistler, Efes Antik Kenti, Meryemana Evi ve Şirince köyünü gezdi.

Liman yetkilileri tarafından kruvaziyer gemi hareketliliğinin yıl sonuna kadar devam edileceği belirtilirken, korona virüs süreci dolayısıyla turizmde beklentilerin altında bir sezon geçirdiklerini ifade eden turizmciler de, geç de olsa hareketlenen kruvaziyer turizminin ilçe turizmcisi ve esnafına rahat nefes aldıracağını söyledi. (İHA)

Fotoğraf: İHA

Kripto mucize: 8 bin doları 14 ayda 5,7 milyar dolara yükseldi İlginizi Çekebilir Kripto mucize: 8 bin doları 14 ayda 5,7 milyar dolara yükseldi Migros: Cezanın iptali için dava açacağız İlginizi Çekebilir Migros: Cezanın iptali için dava açacağız Rekabet Kurumu'ndan 5 zincir markete ve yağ şirketine ceza İlginizi Çekebilir Rekabet Kurumu'ndan 5 zincir markete ve yağ şirketine ceza

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
aydın CEO dava Ekonomi Elon Musk korona Kripto para Malta para Tesla
Loading...