Rekabet Kurumu’ndan 6 elektronik şirketi hakkında soruşturma

Rekabet Kurumu, Arçelik Pazarlama, BSH Ev Aletleri, Gürses Elektronik, LG Electronics, Samsung Electronics ve SVS Ticaret hakkında soruşturma açtı.

Rekabet Kurumu’ndan 6 elektronik şirketi hakkında soruşturma

Rekabet Kurumu (RK), Arçelik Pazarlama, BSH Ev Aletleri, Gürses Elektronik, LG Electronics, Samsung Electronics ve SVS Ticaret hakkında rekabeti ihlal ettikleri gerekçesiyle soruşturma açtı.

Rekabet Kurumu’nun internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, söz konusu şirketler ile bu teşebbüslerin distribütörlerinin, yetkili satıcılara internet satış yasağı getirmek veya yeniden satış fiyatı tespitinde bulunmak suretiyle 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun'un 4. maddesini ihlal ettiği iddiası üzerine yürütülen önaraştırma karara bağlandı.

Önaraştırma sonucunda elde edilen bulgular ciddi ve yeterli bulunarak söz konusu şirketler hakkında soruşturma açılmasına karar verildi. Market ve tedarikçilere Rekabet ceza verecek mi? İlginizi Çekebilir Market ve tedarikçilere Rekabet ceza verecek mi?

Avrupa'daki doğalgaz krizi Türkiye'yi vuracak: Gıdada en az yüzde 15 zam beklentisi İlginizi Çekebilir Avrupa'daki doğalgaz krizi Türkiye'yi vuracak: Gıdada en az yüzde 15 zam beklentisi