1 milyar dolar getirecektik

Bu açıklamayı, Adıyaman eski Milletvekili Salih Fırat’ın kayınbiraderi olan Sayit Subaşı yaptı “Bana, Gambiya’dan 1 milyar dolar getirilip, bir kısmını TC’ye bağışlayacağı söylendi” dedi...

1 milyar dolar getirecektik

Pandeminin ilk günlerinde Türkiye'den ayrılmak için 70 bin dolara özel uçak kiralamak isterken dolandırılan Mısırlı iş insanı Imad Kachkoul'un, Türkiye'ye 1 milyar dolar para getirmek için AKP'li eski milletvekili Salih Fırat'a teklif götürdüğü ortaya çıktı. Dolandırıcılık iddiasındaki kilit isimlerden Salih Fırat'ın kayınbiraderi Sayit Subaşı, tutuklu yargılandığı davanın Ankara 35. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmasında eniştesini suçladı. Kachkoul'dan 70 bin dolar aldığı iddia edilen Subaşı, ifadesinde şunları anlattı:

Tutuklu yargılanan Sayit Subaşı, mahkemede, eniştesi eski AKP'li milletvekili Salih Fırat'ı suçladı.

DOLARLARI GÖSTERDİ

“Mısırlı iş insanı, Gambiya'da 1 milyar doları olduğunu, bunun getirilmesi için kargo uçağı kiralamak istediğini söyledi. ‘Parayı ödeyelim siz siyasi veya kendi ilişkileriniz ile bunları ikna edin' dedi. Bana fotoğraflar gösterdi, şey (dolar) paletler halinde. ‘Bir milyar doları Türkiye'ye getireceğim, bir kısmını TC'ye bağışlayacağım' dedi. Esas mevzusu beyefendinin, Salih Fırat'la oturup Gambiya'daki paranın getirilmesini organize etmek, derdi bu. Fırat beni aradı Y-Bulut Danışmanlık A.Ş.'nin IBAN bilgilerini verdi. 70 bin doları şirketin hesabına yolladı.”

Mahkeme Başkanının “Senden neden şikayetçi oldular?” sorusuna Subaşı, “Sabıkam olduğu için, Salih'in yönlendirmesi ile benden şikayetçi oldular” karşılığını verdi. Subaşı, “Bu para olayından sonra da eniştem bir trilyon iki yüze ev aldı. Yarısını peşin, yarısını da banka kredisi ile” iddiasında bulundu.

5 milyar dolarlık yabancı sermayede alarm zilleri İlginizi Çekebilir 5 milyar dolarlık yabancı sermayede alarm zilleri Kara para – Ak para İlginizi Çekebilir Kara para – Ak para Türkiye'yi “Kara Para Yıkama Hamamı” yaptılar! İlginizi Çekebilir Türkiye'yi “Kara Para Yıkama Hamamı” yaptılar!

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...