Adalet Bakanı Gül: Asla ayrım yapmıyoruz

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "'Asla ayrımcılık yapmayacağız' anlayışıyla Mardine hükümetimiz her türlü hizmetini yaptı, yapmaya da devam edecektir" dedi.

Adalet Bakanı Gül: Asla ayrım yapmıyoruz

Mardin’e gelen Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, AKP il binasında partililerle bir araya geldi. Bakan Gül’e, AKP MKYK üyesi Orhan Miroğlu, İl Başkanı Fatuk Kılıç ve AKP Milletvekili Şeyhmus Dinçer de eşlik etti.

Bakan Gül ve beraberindekiler bir süre partililerle görüştükten sonra basın açıklaması yaptı. Bakan Gül, şunları söyledi:

* 6- 8 Ekim olaylarının yıl dönümündeyiz. 7nci yıl dönümünde Yasin Börü ve arkadaşlarını rahmetle, minnetle anıyoruz. O olaylarda da Türkiyeyi terörün karanlığına itmek isteyen odakların direktifleriyle ülkemizde bir kaos oluşturulmak istendi. 2 polisimiz şehit edildi. Yasin Börü kardeşimiz ve arkadaşları şehit edildi.

* 37 vatandaşımız hayatını kaybetti. Bu vesileyle 6- 8 Ekim vandallığını ve olaylarını çıkartan, yapan bütün bu failleri de bir kez daha nefretle telin ediyor, kınıyorum.

“ASLA AYRIMCILIK YAPMAYACAĞIZ”

Mardin’in dinlerin, dillerin sembolü olduğunu belirten Gül, sözlerini şöyle sürdürdü:

* Mardin’imizin Cumhurbaşkanımıza, partimize verdiği destek de güçlü bir destektir. Bunun da ötesinde ne olursa olsun AK Parti hükümeti, Cumhurbaşkanımız liderliğinde Türkiye’nin doğusunda ne varsa batısında, batısında ne varsa doğusunda olacak. ‘Asla ayrımcılık yapmayacağız’ anlayışıyla Mardine hükümetimiz her türlü hizmetini yaptı, yapmaya da devam edecektir.

* Bizim siyasetimiz particilik değil, bizimkisi memleket davasıdır. Mücadelemiz Türkiyeyi daha da ileriye götürme, büyük ve güçlü Türkiye mücadelesidir. Bu mücadelemizde de yollar, köprüler inşa ettik ama daha önemlisi gönüllere giden yolları köprüleri inşa ettik. Çünkü gönül kazanmak, oy kazanmak, seçim kazanmaktan daha da önemlidir. Hem gönülleri kazanacağız hem de seçimlerde milletimizin desteğini alarak yolumuza devam edeceğiz.

* AK partiyle beraber yeni Türkiyede düşüncesi, inancı, mezhebi, kılık- kıyafeti, yaşam tarzı ne olursa olsun sen de bu 84 milyondan bir kişisin, bu memleketin tapusunda senin hakkın var. Sen bu memleketin birinci sınıf vatandaşısın diyerek ötekileştirmeden 84 milyonu kucaklayan bir AK Parti anlayışını hep beraber inşa ettik. Türkiyede ret, asimilasyon politikalarıyla ülkemiz, özellikle 90’lı yıllarda çok zaman kaybetti. Çok acılar çekti.

* Binlerce yıl sahip olduğu kültürünü reddeden, inkar eden asimilasyon politikalarıyla boğmaya çalışan anlayışa Cumhurbaşkanımız son verdi. Ve böylece eski Türkiye alışkanlıklarını asla ama asla ülkemizde bir daha da görmeyeceğimiz şekilde mücadelemizi sürdürüyoruz. Daha da fazlasını elbette el birliğiyle inşa ederek yolumuza devam edeceğiz. Tüm bunlar olurken huzurumuza kast etmek isteyenlerin de boş durmadığını hepimiz çok iyi biliyoruz.

* İşte 6- 8 Ekim olaylarının yıl dönümündeyiz. 7nci yıl dönümünde Yasin Börü ve arkadaşlarını rahmetle, minnetle anıyoruz. O olaylarda da Türkiyeyi terörün karanlığına itmek isteyen odakların direktifleriyle ülkemizde bir kaos oluşturulmak istendi. 2 polisimiz şehit edildi. Yasin Börü kardeşimiz ve arkadaşları şehit edildi. 37 vatandaşımız hayatını kaybetti. Bu vesileyle 6- 8 Ekim vandallığını ve olaylarını çıkartan, yapan bütün bu failleri de bir kez daha nefretle telin ediyor, kınıyorum.

* Yasin Börü ve arkadaşları da yine hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımızı bir kez daha rahmetle anıyoruz. Bu coğrafya hepimizin ortak tarihidir, ortak geleceğidir, ortak kaderidir. Bu güzel vatanın hepimizin ortak kadri olduğu bilincinde ülkemizin huzurunu bozmak isteyenlere asla fırsat vermeyeceğiz. Bizi bir birimizden ayırmak isteyenlere kompartımanlara bölmek isteyenlere asla fırsat vermedik, bundan sonra da vermeyeceğiz.

“DİYARBAKIR ANNELERİNE SELAM OLSUN”

HDP İl Binası önünde evlat nöbeti tutan Diyarbakır annelerine de selam gönderen Bakan Gül, Mardinli anne ve babaların çocuklarına sahip çıkarak yeni Aziz Sancar’lar yetiştireceğini söyledi. Bakan Gül, “Bu vesileyle teröre karşı çocuklarımızı dağda değil, okulda görmek istiyoruz diyerek evlat nöbeti tutan Diyarbakır annelerine de Mardinden selam gönderiyoruz. Bizler Fırat’ın kuzularını çakallara yem etmeyeceğiz. Bizler çocuklarımızı terör örgütlerine asla ama asla yem etmeyeceğiz. Bizim Mardinli evlatlarımız Aziz Sancarlar çıkartmaya devam edecek” ifadelerini kullandı. DHA